Karaosmanoğlu; Bu fedakarlıkları yaparak bugüne kadar geldik

Karaosmanoğlu; Bu fedakarlıkları yaparak bugüne kadar geldik
26 Mart 2016, Cumartesi - 10:36

Ak Parti İl Başkanlığı 87. Yerel Yönetimler Danışma Meclisi’nde yerel seçimlerden sonra geçen iki yılı değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Seçim vaatlerimizin yüzde 77’sini tamamladık” dedi

 

Ak Parti İl Başkanlığı 87. Yerel Yönetimler Danışma Meclisi, gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimler öncesinde hazırlanan seçim beyannamesinde; tamamlanan, devam eden ve projelendirilen işleri Antikkapı Restoran’da kamuoyu ile paylaştı. Danışma meclisine; AK Parti Kocaeli milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, AK Parti İl Kadın Kolları Başkan Vekili Emine Okanay, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, 12 ilçe belediye başkanı ve yöneticiler katıldı. Danışma Meclisi’nin basına kapalı olan bölümünde üyelerden gelen sorular yanıtlanırken, geçmiş aylarda yapılan çalışmalar ve önümüzdeki aylarda yapılacak olan projeler hakkında görüşüldü. 

YATAN TEŞKİLAT OLMADIK

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bu akşam il danışma meclisi toplantımızın sonunu icra ediyoruz. Mart ayı danışma meclisi toplantılarını sonlandırıyoruz. İki yılda neler yaptığımızı ve neler yapacağımızı sizlerle paylaşacağız. Ben oturduğum yerden belediye başkanlarımızın yapmış olduğu çalışmaları izlerken yoruluyorum. Beyannamelerimizin birçoğunu gerçekleştirdik. Söz vermediğimiz çalışmaları da gerçekleştirdik. Belediyelerimize gidip dar ölçekte beyanname noktasındaki çalışmalarını icra ediyoruz. Bütün bu çalışmaların sonunda teşkilatların bizlere aktarmak istediklerini alarak gerekli hususlarda çalışmalarımızı tamamlıyoruz. 1 Kasım seçiminden sonra kazandık diye yatan teşkilat asla olmadık. Bunun karşılığında perşembe günleri sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyoruz” dedi. 

 

267 BİN ÜYE

Ceyhan konuşmalarına şöyle devam etti: “Genel merkezimizin talepleri doğrultusunda 267 bin üyemiz var. Kocaeli ölçeğinde üye ziyaretlerimizi ve güncelleştirme çalışmalarını tamamladık. Türkiye’nin en başarılı teşkilat ortamı internet ortamlarında 12 defa Kocaeli teşkilatları birinci olmuştur. Şubat ayında da 87.5 puanla Kocaeli teşkilatları olmuştur. İlçe teşkilatlarımızdan 972 ilçenin birincisi Kartepe teşkilatı oldu. Türkiye’nin ikinci de Başiskele Teşkilatı oldu. Nisan ayında eğitimlerimiz başlıyor. İlçe teşkilatlarımızın tamamına Derbent Otel’de sabah ve akşam dersleri verilecek. İdeal teşkilatçılık, yeni anayasa ve başkanlık modelleri, güncel konularımız. 2 Nisan’da ilk eğitimler başlayacak. İlk eğitime Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Ataş gelecek. 2 bin 500 teşkilat mensubu eğitilmiş olacak. 2 gün önce Ankara’daydık. Başbakanımızla muhabbet etme fırsatımız oldu. Kocaeli teşkilatlarının heyecan ve enerjisine her yerde değiniyor. 1 Kasım seçimlerinde vaat ettiğimiz her şeyi tamamladık. 720 bin taşeron işçisinin kamuda istihdamını sağladık.

PROJELER DEVAM ETTİ

Karaosmanoğlu son olarak, “Atıksuyun geri kazanılıp sanayiye verilmesi için İzmit ve Körfez’de Grisu Tesisleri hayata geçirildi. 7’den 70’e Kocaeli halkına hayatın her alanda hizmet eden Büyükşehir Belediyesi; 6. sınıflara tablet bilgisayar dağıtımı, Kocaeli Kitap Fuarı, bilgievleri, KO-MEK, Annelere Süt, Engelli Nakil Servisi, Hasta Nakil Servisi, Gıda ve Giyim Tanımlı 41 Kart, Köylere Ortak Fırın gibi sosyal projelere devam etti. Kocaeli gençliğine kılavuz olma amacıyla çıkılan yolda hayata geçirilen Akademi Lise ise lise öğrencilerine hem üniversiteye hazırlanma imkanı sundu hem de yuva sıcaklığında hizmet verdi” diye konuştu. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki