Karaosmanoğlu: Her şoför benim temsilcimdir

28 Ocak 2016, Perşembe - 14:07

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Ulaşım Park A.Ş. bünyesinde 412 personel hizmet verecek. Yeni personel ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Her şoför benim temsilcimdir” açıklamasında bulundu.

93 hatta çalışacak 197 araçta doğalgazlı ve çevre dostu araçlarla ulaşıma giren Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Ulaşım Park A.Ş.’yi kurdu. Şirket bünyesinde 350 yeni şoför alındı. Yeni alınan araçlar hakkında Karsan Firması tarafından teknik bilgi verildi. Kent Kart tarafından ücret toplama hakkında bilgi verildi. İş Sağlığı ve İş Güvenliği mevzuatı hakkında çözüm odaklı sürücülere bilgi verilecek.

412 PERSONEL

Ulaşım Park Genel Müdürü Yasin Özlü “Ulaşım Park kurulması çalışmaları 2015 yılının sonuna yetiştirilmiştir. Şirket bünyesinde 350 şoför, 412 personel ile hizmet veriyoruz. 197 aracımızla birlikte ilk etap da 55 hatta 1 Şubat tarihinde hizmet vereceğiz. Yolcularımıza misafir gözüyle bakmaktayız. Herkesin yolu açık olsun” dedi.

KALİTEYİ YAKALAMLIYIZ

KBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Sanayi kentinde ulaşım çok önemlidir. Ulaşım konusunda istediğimiz kaliteyi yakalayamadık. İlerleme olmasına karşın vatandaş tarafından belediye araçları istendi. Bir yere kadar gidildi gene tıkanma yaşandı. Avrupa’nın birçok yerinde tek seferli ulaşım yapılıyor. O kaliteyi yakalamamız gerekiyor. Buda kolay değildir. Bu araçlarla bu adım atıldı” açıklamasında bulundu.

VATANDAŞ BİZİM MİSAFİRİMİZ

Tramvay çalışması devam ederken, metro çalışmasına başlanıldı diyen Karaosmanoğlu “Planlaması yapılıyor. 3-5 yıl sürecektir. Bunların hepsi bir adım olacaktır. Özel sektör daha ihtimamlı yaklaşacaktır. Vatandaş bizim misafirimizdir. Direksiyondaki her arkadaşım benim temsilcimdir. Orada yüzünüzün asılması benim yüzümün asılması anlamına gelmektedir. Yaşlı biri gelince yardım edilecektir” ifadelerini kullandı.  

CANLAR SİZLERE EMANET

Engelliler için araçlarımız rampalıdır diyen Başkan Karaosmanoğlu “Sevgi ve saygıyı eksik etmeyeceksiniz. Uzun süreli araç kullanılmayacaktır. Moraliniz bozuktan direksiyona çıkmayın. Uykunuzu alın dinlenmiş olarak direksiyona geçin. Araçta bulunan herkesin canı sizlere emanettir. Herkes bizim insanımızdır. Her mimiğiniz çok önemlidir. Onun için sınavlar yapıldı” değerlendirmesinde bulundu.   

GÖZÜNÜZ GİBİ BAKIN

Burada bir sürü insan vardır diyen Karaosmanoğlu “Can taşıyorsunuz çok önemli emanettir. Taşıdığınızın insan olduğunu unutmayacaksınız. Ani kalkış ani fren olmayacak. Bunların hepsinin eğitimini aldınız. Araçlara gözünüz gibi bakacaksınız. Kamu malıdır. Kaliteli şekilde araçlarınızı kullanın. En verimli şekilde araçlarınızı kullanın” ifadelerini kullandı.  

DUA EDEREK YOLA ÇIKIN

Benim otobüs ehliyetim yok diyen Karaosmanoğlu “Deprem zamanında kamyon kullanırken otobüsü çizdim. 3-4 metre boyunca çizdim. Suçumuzu kabul ettik. Masrafımız oldu. Küçük dikkatsizlik her şeye zarar vermektedir. Çok dikkatli olursanız sorun çıkmaz. Duanızı ederek yola çıkın. Vatandaş bizi yatsın diye seçmedi. Çalışsın diye seçmiştir. Araçta sigara içmek yoktur” şeklinde konuştu.  

SİZLERE GÜVENİYORUM

Ben sizlere güveniyorum diyen Karaosmanoğlu “Bu ailenin bir ferdi olmak onurdur. Burası Türkiye’nin en güzel ailesidir. Sizin gibi bu ailede 10 bin kişi çalışmaktadır. İnsanımıza değer vereceksiniz. Trafik kurallarına kesinlikle uyacağız. En verimli şekilde görevimizi yapacağız. Sizlere güveniyoruz. Aileye hoş geldiniz. Dersiz sıkıntısız güzel hizmetler yapılmasını diliyorum” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki