Karaosmanoğlu, “Siyaset zor bir iştir ve fedakârlık gerektirir

Karaosmanoğlu, “Siyaset zor bir iştir ve fedakârlık gerektirir
18 Haziran 2016, Cumartesi - 14:32

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanlığı’na atanan Serpil Yılmaz ve yeni yönetimini ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu, “Siyaset zor bir iştir ve fedakârlık gerektirir. Türkiye şartlarında kadınların siyaset yapması daha zordur” dedi

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı’na atanan Serpil Yılmaz ve yeni yönetimini ziyaret etti. Haftalık Yönetim Kurulu toplantısı öncesi hayırlı olsun diyerek İl Başkanı Yılmaz’a ve ekibine başarılar dileyen Başkan Karaosmanoğlu, “Siyaset zor bir iştir ve fedakârlık gerektirir. Türkiye şartlarında kadınların siyaset yapması daha zordur. Muhakkak ki hepinizin ailesi var. Ama bu ülkede huzur ve güven içerisinde yaşamak istiyorsak, siyasetle uğraşmak zorundayız. Güvenliğimiz, geleceğimiz ve huzurumuz için mutlaka siyasetin bir ucundan kadınlarımız tutmak zorundadır” dedi.

 

KADIN ELİ DEĞMELİ

Seçmenin oyunu bilerek ve duygusal bir karar vermeyerek sandık başına gittiğini ziyarette özellikle ifaden eden Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Vatandaşımız bizim kaşımızın ve yüzümüzün güzelliği için oy vermiyor. Kendisine hizmet ve değer verdiğimizi gördüğü için bize destek oluyor. İktidarın devamını sağlamak, gelmekten daha zordur. Hem yerelde hem genelde halkımız bize destek veriyor. Bu zamana kadar her seçimden hep yüzümüzün akıyla çıktık. Bundan sonrada inşallah bu şekilde devam edecek. Elbette başarılar elde edilirken kadınlarımızın büyük bir katkısı var. Kadın elinin değmediği yerde bereket olmaz” diye konuştu.  

 

DERDİ OLAN GENÇLER

AK Parti Gençlik Kolları’nın da bu başarıda büyük emeği olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, “AK Parti kadroları dünyaya örnek bir teşkilat yapısına sahiptir. Siz kadınlarımızdan ricam, özellikle siyaset noktasında gençlerimizi daha bilinçli yetiştirelim. Yerel hizmetler noktasında hızlı bir ilerleme kaydediyoruz zaten. Vatandaşımızın isteklerini ve taleplerini gün be gün yerine getiriyoruz. Ancak yeni yetişen gençlerle daha yakından ilgilenmeliyiz. Gelecekte sorumluluk alacak gençlerimizi yetiştirmek için bizler yoğun bir çalışma kaydediyoruz. Ülkemizin kurtuluşu gençlerdedir. Bizlerin ardından onlar geliyor. Ülkesi için hizmet derdi olan gençler yetiştirmeliyiz. Vatanımızın geleceğe güvenle bakması için onları hayata iyi hazırlamak bizlerin en önemli görevidir” ifadelerini kullandı.

 

2023 VE 2071 HEDEFLERİ

Genelde hükümet yerelde de bizlerin fiziki alanlarda önemli değişimlerin yaşanmasını sağladıklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Gençlerimiz arasından lider ve vatanına hizmet noktasında görev alacak nesiller çıkmasını arzu ediyoruz.  Bu da bizim diğer en önemli amacımızdır. Bu hedeflerin oluşmasında siz değerli kadınlarımızda büyük görev düşüyor. Her alanda bu konu üzerine kafa yormalı ve projeler üreterek sahada aktif bir şekilde görev yapmalısınız. Bakınız gençlik üzerinde bu kadar hassasiyetle durmamızda ki temel nedense, ülkemizin 2023 ve 2071 hedefleridir. Hükümetimizin 14 yıllık iktidarında geldiğimiz bu noktanın daha ileriye taşınması ancak alttan gelecek gençlerin kaliteli bir şekilde yetişmesine bağlıdır” dedi.

 

SEN VE BEN YOKTUR

Ak Parti Kocaeli İl Kadın Kolları yönetimiyle buluşmasında küçük işlerle uğraşılmaması ve devamlı ileriye bakılması konusunda da hatırlatmalar yapan Başkan Karaosmanoğlu, “AK Parti’de ve bizlerin siyasi anlayışında sen-ben asla yoktur. Bu konunun çok önemli olduğunu özellikle belirtmek isterim. Ayrıca sizlerden şehrimizin geleceğini yakından ilgilendiren mahallerimizin sorunlarına ve eksikliklerine odaklanılmasını arzu ediyorum. Allaha şükürler olsun ki gerek Büyükşehir Belediyesi gerekse devletimizin imkânları çok iyi durumdadır. Kentimizde açlıktan ölen bir vatandaşımız olmamalıdır. Siyasetimiz de her daim çözüm odaklı olmalıdır” şeklinde konuştu.

 

BÜYÜK BİR ONURDUR

İl Başkanı veya icra da olmaktan ziyade bir şeyler yapmak ve üretmek gerekir diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Yerelde gördüğünüz eksiklikleri tavsiyelerinizi bizlere iletebilirsiniz. İlçelerimizde de etkin bir şekilde çalışın” diyerek sözlerini tamamladı. Ziyarette bir konuşmada İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz yaparken şunları ifade etti: “Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nu burada ağırlamak bizler için büyük bir onurdur. Çiçeği burnunda bir yönetimle, Ramazan ayında yoğun bir çalışma temposuna girdik. Ev ziyaretlerimize ağırlık veriyor ve saha çalışmalarımızı çok önemsiyoruz.” Konuşmalar sonrası karşılıklı fikir alışverişi yapılırken, Başkan Karaosmanoğlu kadınlardan gelen kentle ilgili sorulara da cevap verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki