Karaosmanoğlu: Üreticimizin Yanında Olmaya Devam Edeceğiz

Karaosmanoğlu: Üreticimizin Yanında Olmaya Devam Edeceğiz
08 Nisan 2016, Cuma - 18:24

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları Daire Başkanlığı tarafından çiftçilere tohum dağıtım töreni Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Yüzde 50 hibe destekli proje kapsamında çiftçilere tohum dağıtıldı.

Kırsal ve Tarımsal Alanlar Şube Müdürlüğü tarafından il genelinde 2016 yılı ilkbahar döneminde  bin 93 çiftçiye 74 ton yem bitkisi tohumu dağıtımı yapılacak. Dağıtımı yapılacak yem bitkisi tohumları silajlık mısır, dane mısır, yonca, korunga ve ayçiçeğinden oluşuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının konseriyle başlayan organizasyona Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Muhtarlık ve Sivil Toplum Kuruluşları Daire Başkanı Ali Bilgi, muhtarlar, çiftçi kooperatifi başkanları, dernek başkanları ve çiftçiler katıldı.

KARAOSMANOĞLU: ÜRETİCİMİZİN 
YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Nüfusumuzun yüzde 85’inin şehirlerde yaşadığını belirten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu toplumumuzun büyük bir bölümünün üretici değil tüketici olduğunu belirtti. "Sürdürülebilir projelerle bize başvuran çiftçilerimize desteklerimiz devam edecek" diyen Karaosmanoğlu, "Çiftçilerimizin her zaman yanında olduk olmaya da devam edeceğiz" dedi. "Köylerimizi önemsiyoruz" diyen Karaosmanoğlu, "Mühendis ve veteriner arkadaşlarımız sizlerin hizmetindedir. Arkadaşlarımıza danışın ve onların görüşlerini alın. Üreticimizin ekonomik ve sürdürülebilir üretim yapması önemli bir husustur. 1 milyon 800 bin nüfusa yetecek tarımsal ve hayvansal ürünlere ihtiyacımız var. Rabbim ürünlerimize ve çalışmalarımıza bereket versin" şeklinde konuştu.

NASIL DESTEK ALINIYOR?
Geçen yıl çiftçilere dağıtılan çilek fidanlarında yetişen çilekler Karaosmanoğlu’na çiftçiler tarafından hediye edildi. Karaosmanoğlu tarafından da çiftçilere verilen hediye paketlerinin takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından çiftçilere yüzde 50 hibeli yem bitkisi tohumları dağıtıldı. Kocaeli il sınırları içerisinde faaliyet gösteren çiftçiler; Kırsal ve Tarımsal Alanlar Şube Müdürlüğü’ne ekilecek arazinin fotokopisi, güncel çiftçi belgesi veya Güncel Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgeleriyle dilekçe ile başvuru yapabiliyorlar.

ÇİFTÇİLERE YAPILAN DESTEKLER
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Daire Başkanlığı Kırsal ve Tarımsal Alanlar Şube Müdürlüğü tarafından 2015 yılında 368 çiftçiye 29 bin ceviz, bin adet diğer türden fidan verildi. Kar ve rüzgardan dolayı seraları zarar gören 480 çiftçiye 970 top sera naylonu desteği verildi. 2015 yılında 1.115 çiftçiye 612 ton yem bitkisi tohumu desteği verildi. Arıcılığı geliştirme projesi kapsamında da desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 417 arıcıya termokovan, 250 arıcıya 15 bin adet kovan altlığı desteği verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki