Karaosmanoğlu, Yerinde İnceledi

18 Şubat 2016, Perşembe - 13:38

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini inceledi.

 

2015 yılında 1056 köpeği sahiplendiren, 4525 hayvana da tedavi uygulayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini inceleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Köpeklerimizi ve sokak hayvanlarımızı ölüme terk etmiyoruz. Yaklaşık 10 milyon TL’ye mal olan tesisimiz çok güzel oldu. Sahipsiz, terkedilmiş ve yaralanarak bakıma muhtaç duruma düşmüş hayvanlarımıza burada sahip çıkıyoruz. Ülkemize ve dünyaya örnek olacak bir tesisi inşa ederek, hayvanların her türlü ameliyatını ve bakımını bu tesiste yapabiliyoruz. Ancak bunların yanında en önemli işimiz köpekleri sahiplendirmek” dedi. 

170 DÖNÜM ÜZERİNE KURULU BİR TESİS

Rehabilitasyon Merkezinde ameliyathane, röntgen odası, karantina odası, ecza odası, uyuz ünitesi, müşahede odaları, konferans ve yıkama odası yer alırken, 170 dönümlük alanda köpeklerin gezebileceği ve barınabileceği alanlar bulunuyor. Günümüzün en modern merkezinde, hastanelerden farksız röntgen cihazının yanında küvöz olması da dikkat çekiyor. Hayvanların hor görülemez canlılar olduğunu ve Allah’ın yarattığını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli halkı buraya sahip çıkacaktır. Şuana kadar on bin ziyaretçimiz oldu. Burası yaşam alanıdır. Sağlıklı bir şekilde ülkemize ve dünyaya örnek tesistir. Buranın mimarisi bile doğal malzemeden yapıldı. Burası hayvanlarımız için bir köy ve villa sitesidir” açıklamasını yaptı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki