Karate Ligi’nde Dev Mücadele

02 Kasım 2015, Pazartesi - 13:39

Karate camiasının gözlerinin çevrildiği Karate Ligi birinci etap mücadelesi kıyasıya mücadeleye sahne oldu.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 5 etaptan oluşan Karate Ligi’nin birinci etabı hafta sonunda gerçekleştirildi. İzmit Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleşen ve Türkiye’nin dört bir yanından 748 sporcunun katıldığı müsabakalara toplam 25 spor kulübü katıldı. Gün boyu kıyasıya mücadeleye sahne olan birinci etap müsabakaları karate camiasının gözlerini Kocaeli’ne çevirdi.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN SPORCU KATILDI

Lige İstanbul, Düzce, Yalova, Bursa, Balıkesir, Sakarya’nın yanı sıra Kırklareli, Tekirdağ ve Eskişehir’den 25 spor kulübü ve 748 sporcu katıldı. Müsabakalarda Türkiye Karate Federasyonu’na bağlı toplam 80 hakem görev yaptı. Birinci etap müsabakalarında Kağıtspor Kulübü’nden toplam 88 karateci mücadele verdi.

MADALYA TÖRENLERİ DÜZENLENDİ

Konuşmanın ardından öğlene kadar yapılan kata ve kumite mücadelesinde dereceye girenler için madalya törenleri düzenlendi. Bu etapta dereceye giren sporcular madalyalarını Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın elinden aldı. Daha sonra kumite mücadelelerine kaldığı yerden devam edildi. Bu müsabakalarda 2003-1999 doğumlu sporcular mücadele verdi. Bu müsabakalarda dereceye girenler sporcuların madalya töreni yapıldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki