Katil hala yakalanamadı

İzmit’e Bağlı Mecidiye Köyünde yaşanan korkutucu olayda, eşine baltayla saldırıp ağır yaralayarak ölümüne neden olan Abdulhadi Hakan isimli koca hala yakalanamadı
18 Temmuz 2015, Cumartesi - 17:24

İzmit İlçesi Akmeşe mevkii Mecidiye Köyünde 10 Temmuz 2014  akşamı oldukça korkutucu bir olay yaşandı. Edinilen bilgilere ve iddialara göre; İzmit’e bağlı Akmeşe Mecidiye Köyü’nde yaşanan olayda, Abdülhadi Hakan isimli 64 yaşındaki şahıs,  kıskançlık nedeniyle tartıştığı kendisinden 37 yaş küçük olan beşinci eşine baltayla saldırarak ağır yaraladı.  Daha önce de bir eşini öldürdüğü için 16 yıl hapis yattığı öğrenilen öfkeli koca, olay sonrası kayıplara karışırken yaralanan Ayşe Hakan Kocaeli Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Olayda ağır yaralanan  Ayşe Hakan(27) bir süre sonra ailesinin talebi üzerine  Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Ancak tedavilere cevap vermeyerek yaşamını yitirdi.

1 YILDIR ARANIYOR

Olaydan hemen sonra eşini öldü sanan ve kayıplara karışan Abdülhaki Hakan’ın yakalanması için jandarma ekipleri geniş çaplı çalışma başlattı. Ancak aradan geçen 1 yıla rağmen, aranan Koca hala yakalanamadı. Şahısın kaçak yollar ile memleketi Mardin’e gittiği ve orda kayıplara karıştığı tahmin ediliyor.

16 YIL CEZAEVİNDE KALMIŞTI 

Kıskançlık meselesi yüzünden eşini baltayla yaralayarak ölümüne neden olan  Abdülhadi Hakan’ın daha önce 4 kez evlendiği ilk 3 eşinden değişik nedenlerle boşandığı ve son evlendiği 4 cü karısını ise öldürdüğü gerekçesiyle 16 sene cezaevinde kaldığı öğrenildi. Ayşe Hakan’ı da cezaevindeki bir arkadaşından 12 sene önce 5 bin TL başlık parası karşılığı aldığı ve 12 senedir evli ve 3 çocukları oldukları iddia edildi. Daha önce de kıskançlık meselesi nedeniyle eşinden şiddet gördüğü iddia edilen Ayşe Hakan’ın bir süre kadın sığınma evinde kaldığı ve  olaydan kısa bir süre önce eşiyle yeniden barıştığı öğrenilmişti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki