TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu: “Bu, bir genel af değil. Özel af da değil. Türk Ceza Kanunu'nun 65. maddesinde belirtilen özel afla da bağdaşmayan bir teklif. Bu teklif, koşullu salıverme ve denetimli serbestlik sürelerinde değişiklik yapan infaz düzenlemesi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülen Af Teklifi üzerine açıklamalarda bulunan AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, infaz düzenlemesine ilişkin teklifi değerlendirirken; “Bu, bir genel af değil. Özel af da değil. Türk Ceza Kanunu'nun 65. maddesinde belirtilen özel afla da bağdaşmayan bir teklif. Bu teklif, koşullu salıverme ve denetimli serbestlik sürelerinde değişiklik yapan infaz düzenlemesi.” dedi.

“Kadına ve Çocuğa Şiddet Kırmızı Çizgimizdir”

Teklifte kadın cinayetleri, cinsel saldırı suçları kapsam dışındadır. Bende bir kadın vekil olarak ‘kadına şiddet bizim kırmızı çizgimizdir, diyen AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, konuşmasının devamında “Sadece kadına değil, çocuğa, erkeğe ve tüm yaratılmışlara şiddet kabul edilemez.” dedi.

Katırcıoğlu, açıklamasının devamında; “Tüm insanlığa özellikle kadına karşı yapılan en kapsamlı şiddet hareketi PKK terörüdür ve terör saldırılarıdır. Kız çocuklarını dağa kaçıran, tecavüz eden, kadınları canlı bomba olarak kullanan, kadınları katleden PKK terör örgütüne tek söz dahi söyleyemeyenlerin, terör örgütlerinin sözcülüğünü yapanların, kadına dair tek söz söylemeye hakları yoktur.” açıklamasında bulundu.