Katırcıoğlu ; 'Vatan İçin Birlik Olduk'

Katırcıoğlu ; 'Vatan İçin Birlik Olduk'
23 Ekim 2016, Pazar - 13:13

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen ‘Darbeyi Durduran Ezanlar’ programında konuşan AK Part Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, "15 Temmuz darbe girişimi İslam coğrafyasına yapılan 21. Yüzyılın haçlı seferiydi" dedi.

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları darbe girişiminin 100’üncü gününde 'Darbeyi Durduran Ezanlar' konulu bir program düzenledi. Önceki gün Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda davetlilere aşure ikramı yapıldı ve kitap hediye edildi. Ayrıca programda Güzel Kur’an­ı Kerim Okuma Türkiye birincisi Hafız Hikmet Akça, ezan okudu ve dua yaptırdı.

GENİŞ KATILIM

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ev sahiplinde gerçekleşen programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun eşi Behiye Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın eşi Funda Ceyhan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol, il kadın kolları eski başkanı Emine Zeybek, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda vaize İnci Ar, Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Serpil Büşra Namlı, ilçe kadın kolları başkanları, il yönetimi ve ilçe yöneticileri katıldı.

SİNEVİZYON İZLENDİ

Programın yapıldığı salonda yer alan koltukların üzerine katılımılar için Türk bayrağı bırakıldı. Salonun girişinde ise darbe girişimi sonrasında tutulan demokrasi nöbetlerinde çekilen fotoğrafların yer aldığı sergi açıldı. Güzel Kuran Okuma Türkiye birincisi Hafız Hikmet Akça’nın okuduğu ezan ve Kuran­ı Kerim sonrasında 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında tutulan demokrasi nöbetlerinin gösterildiği sinevizyon izlendi.

'VATAN İÇİN BİRLİK OLDUK'

Türkiye’nin 15 Temmuz’dan sonra daha da güçlendiğini anlatan AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, "O tarihi gecede yaşananlar güçlü Türkiye yolunda ilerlerken bir kandil gibi yolumuzu aydınlatacak. 16 Temmuz gecesi çok daha güçlü bir ülke var. Tüm siyasi görüşler, kadınlar, erkekler herkes o gece oradaydı. Vatan için birlik olduk. Anadolu’nun bir kez daha Anadolu olduğunu analarımızla gösterdik. Kadınlarımız darbe gecesi evde olmayı tercih etmedi. Literatüre Anadolu kadını damgasını vurdular. Nene Hatun ruhuyla tankların önündeydik. Bu toprakların kadınları olarak bizler diyoruz ki ‘son ferdimiz kalıncaya kadar vatanımızı böldürtmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki