Kavaz: Ermeni soykırımı iftiradır

24 Nisan 2015, Cuma - 20:39

ADD İzmit Şubesi Başkanı Ahmet Kavaz, sözde Ermeni soykırımının 100. yılında düzenlediği basın açıklamasında, yapıldığı iddia edilen Ermeni soykırımının Türkiye’nin üzerine atılmış bir iftira olduğunu söyledi

 Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şubesi Başkanı Ahmet Kavaz, sözde Ermeni soykırımın 100. Yılında şube binasında basın açıklaması düzenledi. Dernek üyelerinin de katıldığı basın açıklamasında Ermeni soykırımın Ermeni soykırımını yalanlayan Başkan Kavaz, Lozan Antlaşması’ndan bu güne emperyalizmin Türkiye üzerindeki tertipleri, entrikaları, yalanları ve saldırıları türlü şekillerde devam ettirdikleri belirterek, bunlardan bir tanesinin de 100 yıl önce işlendiği iddia edilen Ermeni soykırımı yalanı olduğunu söyledi.

ERMENİ VAHŞETİNİ BİLİYORUZ
Birinci dünya savaşından önce, Ermeniler’in Türkiye’nin doğusunda isyanlar çıkarıp, katliamlar yaparak, Rusların ilerleyişini kolaylaştıran ve onlara taşeronluk yaptığını savunan Kavaz, “1918-1922 yılları arasında bu kez de Adana, Maraş ve Antep’te Fransızların işlerini kolaylaştırmak adına onların emrine girmişlerdir. Tarihin en büyük ihaneti olarak kabul edilen Ermeni vahşeti ve işbirlikçiliği ulusumuzca çok iyi bilinmektedir. Hiçbir yalan ve iftira bu gerçeği değiştiremez” şeklinde konuştu.

KUMPASIN İÇİNDEYİZ
Papa’nın, 10 Nisan 2015 günü düzenlenen ayinde “20. Yüzyılın ilk soykırımı ermeni toplumuna yapıldı” şeklindeki açıklamasının dikkat çekici olduğunu ifade eden Kavaz, “Papa’nın bu açıklamasından 5 gün sonra ise Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda 1915—1917 yıllarında Osmanlı imparatorluğu topraklarında gerçekleşen trajik olayların ‘Soykırım’ olduğu yönündeki kararı, nasıl bir kumpasın içerisinde olduğumuzun açık bir kanıtıdır” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki