Kaymakam’dan otistik çocuklara müjde

28 Eylül 2015, Pazartesi - 12:52

Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği (KOÇDER) Kurban Bayramı’nın son gününde bir araya gelerek bayramlaştı. Bayramlaşma programına İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve eşi Zeynep Emiroğlu da katıldı

Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği (KOÇDER) Kurban Bayramı’nın son gününde dernek binasında bayramlaşma programı düzenlendi. Ev sahipliğini KOÇDER Başkanı İlkin Kılıçarslan ‘ın üstlendiği programa İzmit İlçe Kaymakamı Ersin Emiroğlu, eşi Zeynep Emiroğlu ve dernek üyeleri katıldı.  Dernek bahçesinde yapılan bayramlaşma etkinliği sonrası katılımcılara ikram yapıldı. Emiroğlu yaptığı açıklamada otistik çocukların eğitimi için gereken kursların açılacağını söyleyerek müjde verdi.

ÇOCUKLARIN EĞİTİM İÇİN KURS MÜJDESİ VERDİ

Bayramlaşama programında konuşan Kaymakam Emiroğlu, “KOÇDER ile bir senedir tanışıyoruz. Daha yakından tanıma vesilesi oldu bizim için. Ben kendilerini çok seviyorum. Buradaki çocuklarımız bize Allah’ın bir lütfudur. Bu çocuklar sayesinde vücudumuzun tamlığına şükrediyoruz. Anneler ve babalar olarak keşke diyerek hayal kuruyorsunuz. Bizlerde sizlerin taleplerine yardımcı olmak için yüzme kursları, folklor kursları açacağız. Hangi kursları istiyorsanız açacağız. Çocuklarımızı topluma kazandıracağız” dedi.

ÇİFTE BAYRAM OLDU

Kaymakamın ardından konuşan KOÇ-DER Başkanı İkin Kılıçarslan kaymakamın verdiği kurs müjdesi için, “bu bizim için ikinci bayram oldu. Çocuklarımız için en önemli olan konu eğitim idi. Eğitmen anlamında eksiğimizi tam olarak karşılayamıyorduk. Sayın kaymakamımızın verdiği bu müjde bizim için bir ikinci bayram oldu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki