Kazancılara 3 saatlik eğitim

10 Kasım 2015, Salı - 14:09

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü, İZGAZ ve Makine Mühendisleri Odası’nın işbirliğince İzmit’te bulunan ilk ve ortaöğretim okullarında kadrolu ve İŞKUR aracılığıyla sözleşmeli olarak görev yapan yaklaşık 100 kazan dairesi görevlisine 3 saatlik eğitim verildi

 

İzmit ilçede bulunan ilk ve ortaokullara İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün açmış olduğu kazan dairesi işletmesi eğitimini Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nde görevli olan yüksek makine mühendisleri verdi. Bir günlük eğitime tabi tutulan kazan dairesi çalışanlarının Milli Eğitim Müdürlüğü’nden aldıkları kazan dairesi işletmesi eğitimi sertifikası olmadan kurumlarda çalışamayacak.Eğitimde yaklaşık 100 kişi bulunurken on tane kazan dairesi çalışanı da kadındı. İzmit Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen eğitime, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ünal Özmural, MMO Şube Müdürü Gültekin Keskin, İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Çolak, MMO Denetleme Kurulu Üyesi Makine Yüksek Mühendisi ve Kurs Eğitmeni Levent Tanrısever, İZGAZ İşletme ve İç Tesisat Şefi Yüksek Mühendisi İlker Kuşoğlu ve kazan dairesi çalışanları katıldı.

3 SAATLİK EĞİTİM

3 saatlik süren kazan dairesi işletme eğitiminde kursiyerlere kazanlar nedir, kazanlarda güvenlik, kazan dairesinde güvenlik, doğalgaz kullanımı, doğalgazlarda güvenlik, bacalar, enerji verimliliği, güvenli kullanım gibi konularda eğitimi verildi. Her yıl verilen kazan dairesi işletmesi eğitiminde konuşan MMO Kocaeli Şube Başkanı Ünal Özmural,Buradaki arkadaşlarımızın yetkilerinin arttırılması konusunda bu eğitimi yapıyoruz. Teknoloji her geçen gün yenileniyor. Zaman zaman bilgi tazelemekte fayda var. Kazan dairesinde ve elektrik tesisatıyla ilgili problemler çok fazla yaşanıyor. Enerji mekanizmasını kullanıyorsanız ve kontrol siz de değilse maalesef çok fazla sıkıntı yaşanabiliyor” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki