Kent Bayramlaşması 1. gün yapılacak

09 Temmuz 2015, Perşembe - 01:50

Kocaeli Kent Konseyi’nin geleneksel hale getirdiği Kent Bayramlaşması, bayramın birinci günü yine Dolphin’de yapılacak. Kent saat 14.00’te bayramlaşacak

Her bayramda artık bir gelenek haline gelen Kent Bayramlaşması bu yıl da yapılacak. Kocaeli Kent Konseyi’nin bu yıl 23. kez düzenlediği program her zaman olduğu gibi yine Dolphin Alışveriş Merkezi’nde yapılacak. Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, yürütme kurulu üyeleri Selçuk Çakır, Yusuf Erenkaya, İsmail Hakkı Yıldırım, Kadın Meclisi Başkanı Büşra Serpil Namlı, Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay ve Başkan Asistanı Tuğba Ergül, tüm Kocaelilileri bayramlaşmaya davet etti.

TÜRKİYE’DE TEK

Bu yıl 23. kez organize edilen Kent Bayramlaşması’nın Türkiye’de ilk ve tek olduğunu söyleyen Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, “Bu organizasyon sadece bizde var. Hala bizi Kocaeli dışından arayıp, bu işin sırrını öğrenmek isteyenler var. Biz çok güzel bir iş yapıyoruz. Devletin ve toplumun her kademesinden insanı orada görmek mümkün. Aynı zamanda kentin kaynaşması için vesile oluyor” dedi.

SICAK İÇİN ÖNLEM

Abdullah Köktürk, Kent Bayramlaşması’nın yapılacağı alan için birkaç natif düşündüklerini ancak bazı gerekçelerden dolayı hayata geçiremediklerini belirterek, “Fethiye Caddesi ve Yürüyüş Yolu’nu düşündük. Ama trafik sorunu ortaya çıktı. Sekapark ve yeni Valilik Kompleksi’nin önü natifleri de cazip gelmedi. Sonunda yine Dolphin’de karar kıldık. Bayramlaşmanın yapıldığı alan o saatlerde çok sıcak oluyor. Geçtiğimiz yıl soğutma sistemi kurmuştuk. Bu yıl daha çok klima yerleştireceğiz alana” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki