Kent Politikaları Derneği’nden şiir dinletisi

Kent Politikaları Derneği’nden şiir dinletisi
08 Mayıs 2016, Pazar - 14:00

Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneği ‘Yaşama Dair’ başlıklı bir şiir dinletisi gerçekleştirdi.

 

 

Gebze’de yeni kurulmasına rağmen bölgenin ilk politika üretim ve geliştirme derneği olan Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneği yaptığı etkinliklerle adından sık sık söz ettirmeye başladı. Dernek binasında önceki gün  ‘Yaşama Dair’ başlıklı bir şiir dinletisi gerçekleştirdi. Şiir dinletisine Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Fuat Bilir, CHP Gebze Eski İlçe Başkanı Cavit Kapoğlu, CHP Gebze Belediyesi Neşe Çetiner Celep, ADD Gebze Şube Başkanı Sezer Nilgün Aydın, CHP Kocaeli Milletvekili adayı Kemal Nişancı, CHP Gebze eski kadın kolları başkanı Birgül Belek, CHP Kocaeli Eski İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, Doktor İsmail Demir ve çok sayıda davetli katıldı.

HALKLARIN HAKLARINI SAVUNMUŞLARDI

Sunuculuğunu Gülcan Aksu’nın yaptığı şiir dinletisi öncesi Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneği adına Gazi Aydoğdu bir konuşma yaparak şunları söyledi, “Tüm konuklara bu şiir dinletimizi katıldığınız için teşekkür ediyor ve herkese hoş geldiniz diyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu durum Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının hayatta iken söylediklerinin devam ettiğini görüyoruz. Onların anısına konuşma yapmak kolay değil. Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin Aslan idam edildiler. Oysa onlar emperyalizme ve onun yerli işbirlikçilerine karşı mücadele etmişlerdi. Ezilen halkların ve işçi sınıfının haklarını savunmuşlardı.

BEĞENİYLE DİNLENDİ

Bugün cumhurbaşkanı Birleşmiş Milletlerin daimi üyelerine seslenip dünya beşten büyüktür diyor. Bende cumhurbaşkanına sesleniyorum. Türkiye senden büyüktür.” dedi.

Gazi Aydoğdu’nun konuşmasının ardından Edebiyatçı-Şair İsmail Çankaya, Şair Engin Hamamcı, Şiir Yorumcuları Berkay Erdoğan ve Ömrün Günen, Mustafa Kemal Arayıcı’nın saz eşliğinde yaptı şiirler okudular. Okunan şiirleri dinleyiciler tarafından beğeniyle dinlenildi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki