Kentin Dört Bir Yanına Hizmet Götürüyor

Kentin Dört Bir Yanına Hizmet Götürüyor
29 Mayıs 2016, Pazar - 13:56

İzmit Belediyesi, kentin dört bir yanından gelen hizmet istekleri doğrultusunda mahallelerde düzenleme çalışması yaparken ibadethanelerin eksiklerini de gidermeye devam ediyor. 
İzmit Belediyesi, hizmet sınırları içerisinde vatandaşlar tarafından gelen istekler doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Belediye ekipleri bu doğrultuda ilk olarak Kadıköy mahallesinde bulunan Yeşil Cami’de başlattığı lavabo, şadırvan ve çok amaçlı salon inşaatını sürdürüyor. Büyük oranda tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, mahalle muhtarı ve cami derneği üyelerinden bilgi aldı. Cami cemaati ve mahalle muhtarı ise çalışmalardan dolayı Başkan Doğan’a teşekkür ettiler.
İzmit Belediyesi ekipleri ayrıca Akçakoca mahallesindeki meydan düzenleme çalışmaları büyük bir hızla devam ettiriyor. Bölgedeki alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından çevre düzenleme çalışmalarının hız kazandığını söyleyen yetkililer, “Yaklaşık 4 bin 500 metrekarelik alandaki çalışmalarda su deposunun Kuzey bölümünde bulunan trafo kaldırılarak bu alan sert zemin ve yeşil alan olarak yeniden düzenlendi, bu alanın Doğusunda bulunan tescilli ağacın çevresi de düzenlenerek dinlenme ve oturma bölümü oluşturuldu. Eski muhtarlık binasının olduğu ada da yeşil alan ve sert zemin olarak yeniden düzenlendi. Kot düzenlemesiyle meydanın yol ile ilişkisi kademeler yapılarak sağlanarak bu kademeler içerisinde seyir terasları oluşturuldu. Su deposunun Doğusunda bulunan yürüyüş yolunun kot düzenlemesi yapılarak meydana bağlandı. Su deposu ek binasının cephesi yeniden düzenlendi. 1 milyon 747 bin Liraya ihale edilen çalışmaların 2 ay içerisinde tamamlanması planlanmaktadır” dediler.
Belediye ekipleri son olarak Serdar ve Fatih mahallerinde vatandaşların iniş çıkışını kolaylaştırmak amacıyla merdiven ve korkulu çalışması yaptı. Serdar mahallesi Menzil, Mine ve Çayır ile Fatih mahallesi Şeniz sokakta yapılan çalışmalardan dolayı mahalle halkı, belediye ekiplerine teşekkür ettiler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki