KESK üyeleri, maaş bordrolarını yaktı

20 Ocak 2016, Çarşamba - 13:28

KESK Şubeler Platformu, gerçekleşen eylemle, son dönemde yapılan zamları protesto etti. Sendika üyeleri, tepkilerini maaş bordrolarını yakarak gösterdi.KESK’e bağlı sendikaların yöneticileri, yaptıkları eylemle son dönemde uygulamaya alınan zamları protesto etti. Vergi Dairesi önünde bir araya gelen sendikaların başkan ve yöneticileri ve üyeler yapılan açıklamanın ardından maaş bordrolarını yaktı.

ZAMLARI AÇIKLADILAR

KESK Şubeler Platformu adına basın açıklamasını ise SES Şube Başkanı Mustafa Yıldız yaptı. Son dönemde yapılan zamlarla ilgili konuşan Başkan Yıldız, “Vergi ve harçlara yüzde 5,58, otoyollara ve köprülere yüzde 24, elektriğe yüzde 3,8, alkole yüzde 15, sigaraya yüzde 25, trafik sigortalarına yüzde 20, müzelere giriş ücretine yüzde 400 oranında zam yapıldı” dedi.

TALEP EDİYORUZ

Oluşan tablonun kendileri için sürpriz olmadığını dile getiren Yıldız, açıklamasında bu ifadelere yer verdi: “Yandaş sendikanın kalem oyunları artık gerçeği gizlemeye yetmiyor. İnsanca yaşayacak temel ücret, emekliliğe yansıyan ek ödeme, yüzdelik zam yerine adaletli bir ücret dağılımı için seyyanen zam, aile, çocuk ve giyim yardımı ödemelerinin günün koşullarına göre yapılmasını, güvenli çalışma ortamlarının sağlanmasını, fazla mesailerin zamanında ve değerinde ödenmesini talep ediyoruz. Fiili hizmet zammının hayata geçirilmesini, taşeron çalışmanın yasaklanmasını istiyoruz.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki