Kihmed, Gün Birlik Günüdür

10 Eylül 2015, Perşembe - 12:23

Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (KİHMED), kanlı terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırı üzerine bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Saldırıda şehit düşen kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.

Otuz yılı aşkın bir zamandır kanlı eylemleriyle halkı kin ve düşmanlığa sürüklemek isteyen vahşi örgütün, hain planlar sergileyen PKK terör örgütünün bölgede kan kusturan, kin ve düşmanlığın yeşermesi için pusu kuran terör örgütünün tek amacı bu toprakları mayalayan kardeşliğin yok edilmesine yöneliktir. Dağ başlarında bin bir türlü hainlikle vatan evlatlarını öldürenlerle aynı safı paylaşan siyasi uzantılarının da bu yangına körükle gittiğini görüyor ve kendilerini nefretle kınıyoruz. Kendilerini bölge halkının temsilcisi konumda görenlerin dökülen kanlara, yakılıp yıkılan mallara, tarumar edilerek istikrarsızlaştırılan şehirlere karşı kayıtsız kalmasını ne bizim ne de tarihin unutmayacağını biliyoruz. Şehit kanlarıyla sulanmış bu mübarek toprakların evlatları olarak, ülkemizin her şahlanma döneminde çeşitli hainliklerle geriletilmek istendiğini açıkça görmekteyiz. Acımız ne kadar büyük olursa olsun vatanın ve milletin bekası için toprağa düşen her şehidin bizi birbirimize kenetleyeceğine inanıyoruz.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki