Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi 4 yılda cennete çevireceğiz

16 Mayıs 2015, Cumartesi - 18:54

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu perşembe pazarı alanında İzmitlilere seslendi. Kılıçdaroğlu "4 yılda Türkiye’yi uçuracağım, Türkiye’yi 4 yılda cennete çevireceğiz" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilimizde gerçekleştireceği miting için hazırlıklar dün geceden başladı. Perşembe pazarı alanı gece boyunca CHP bayrakları ile partililer tarafından donatılarak, platform kurularak genel başkanları için hazırlandı. Ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek olan Kocaeli mitingi rötar yaptı. Parti milletvekili Oktay Ekşi’nin eşinin vefatı sebebiyle cenaze törenine katılan Kılıçdaroğlu 1 saatlik gecikmenin ardından miting alanına geldi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

 

“7 Haziran’da yeni bir başlangıç yapacağız. Ama yeni bir başlangıçın yolu yurttaşları sandığa göndermektir. Onları ikna etmektir. Yaşanacak bir Türkiye için beraber çalışmaktır. Ben çalışacağım sizde çalışacaksınız. Kim için Ülkemiz için çocuklarımız için...

 

Türkiye’yi yaşanacak bir ülke olmaktan çıkardılarsa sandığa gideceğiz ders vereceğiz. İş bu kadar basit.  13 yıldır Türkiye’yi ne hale getirdiğini bende biliyorum siz de biliyorsunuz. Kocaeli sanayinin başkentidir. Sanayi başkenti demek emeğin başkenti demektir. Kocaeli’de işsizlik var. Kocaeli de mi sadece Türkiye’nin her yerinde işsizlik var.

Türkiye’yi 21. Yüyılın yıldızı haline getireceğiz. İşsizlik yoksulluk , emekli, çiftçinin sorunun çözeceğiz Refahı tabana yayayaccağız. Bilimden eşitlikten herkes payını alacak. Refahı tabana nasıl yayacağız? Önce bir rakam vereyim. Yıl 2002 Türkiye’ni %1’i  toplam servetin 39’una lazım şimdi %54.3’üne sahip. Demekki refah tabana yayılmıyor. Tepede bir grup refah içinde yaşıyor. Bizde tepedekiler değil alttakiler rahat edecek. Bir avuç  insan değil 70 milyon rahat edecek.

 

Kocaeli bir sanayi kenti. Aynı zamanda kamyoncu yurttaşlarında en fazla olduğu yer. Onlarında derdi var. 13 yıldır bekliyorlar derdimizi kim çözecek diye? Tüm kamyoncu esnafına sesleniyorum. Sen 13 yıl bekledin. 13 yıl kredi açtın. Oyunu kullandın. Ama sorunların çözülmedi. Şimdi gel 7 haziranda yeni bir başlangıç yapalım. 24 saat yollarda çalışıyorlar büyük acılar çekiyorlar. Ama gelir elde edemiyorlar. Çoluk çockularını geçindiremiyorlar. Vergiler pahalı. Yaşanacak Türkiye için sende geleceksin CHP diyeceksin. 7 Haziran’da sandığa gidip oyumuzu kullanacağız. Ama bu yetmez. Sizden söz itiyorum. Sandığa giderken  geçen seçimlerde CHP’ye oy vermemiş herhangi bir vatandaşı ikna edeceksiniz.

 

Gel arkadaş diyeceksiniz görüyorsunuz hükümeti 13 yıldır kredi açtık geldiğimiz noktaya bak 6 milyon 200 bin işsiz 17 milyon yoksul, aylığı bin lira altında 8 milyon emeklimiz var. 2 milyon surlyelimiz var. Suriyelilere ödenen 5,5 milyar para var. İşçi perişan esnaf perişan. CHP yaşanacak Türkiye sözü veriyor. Gel beraber sandığa gidelim. Kılıçdaroğlu diyork i öyle 13 yıl değil. Ben sadece 4 yıl yetki istiyoum. 4 yılda Türkiye’yi uçuracağım. 4 yılda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Türkiye’yi 4 yılda cennete çevireceğiz. İşçi emekli  örenci herkes kazanacak herkes kazanacak sadece hortumcular kaybedecek.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının sona ermesinin ardından mevcut milletvekilleri Haydar Akar, Mehmet Hilal Kaplan, Hurşit Güneş ve adaylar sırayla platforma gelerek Kılıçdaroğlu ile birlikte alanı selamladı. 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki