Yeniden Refah Partisi Gebze ilçe Başkanı Engin Kılıç, hicri yılbaşı nedeniyle Cumartesi günü saat 17.30 Aksesapağı meydanında esnaf ziyareti yapılarak, stand kurulup ikramlarda bulunulacağını bildirdi ve bu etkinliğe tüm halkımızı davet ederek hicri yılbaşı mesajı yayınladı.

Engin Kılıç’ın Hicri Yılbaşı Mesajında;

Hicret, Allah rızası için; anadan, babadan, evlattan, yardan, diyardan, maldan, mülkten hatta candan vazgeçmenin ibretli ve meşakkatli bir öyküsü; Yüce dinimizin rahmet yüklü mesajlarını bütün insanlığa ulaştırmak için çıkılan kutlu yolculuğun adıdır. Hicret, yeniden başlamak için bir varoluş mücadelesidir.

Hicret, adil bir düzen kurma kararlılığıdır. Zulüm ve sömürü üzerine kurulu bir düzenden, Yesrib’i Medine yapan değerlere geçiştir. Hak ile batıl, adalet ile zulüm, hayır ile şer, iyilik ile kötülük mücadelesinde doğru yolda olmaktır

Kısaca hicret Müslümanlar için bir milattır.

Bu vesileyle İslâm Aleminin Hicri 1441. yılını tebrik ediyor, İslam Birliği’nin kurularak, müslüman beldelerindeki İşgal, Katliam, Gözyaşının dinmesine ve Mescid-i Aksanın yeniden fethine vesile olmasını Cenab-ı Hak'dan niyaz ediyoruz.