“Kınalı kuzular Çanakkale yolcusu”

17 Nisan 2015, Cuma - 19:33

Gebze İlim, Kültür ve Çevre Kulübü Derneği (İLK-ÇEV), izcilerini “Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na” kınalar yakarak uğurluyor.

 

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından 22 – 26 Nisan 2015 tarihleri arasında Çanakkale ilinde düzenlenecek olan “Dedeciğim Ben Geldim” temalı “Çanakkale Milli Bilinç Kampı ’na”, İLK-ÇEV Kulübü’nden 20 adet izci ve 5  lider ile katılım planlanıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “ Sanayi Bölgesi Gebze’de Çocuklar İzcilikle Tanışıyor” projesi kapsamında kampa katılacak izcilere, 22 Nisan 2015 tarihinde uğurlama töreni tertip edilecek. Sabah 08:00’de kahvaltılı düzenlenecek programa izciler, aileleri ve bütün vatandaşların davetli olduğu bildirildi.

 

İLK-ÇEV, İzcilik Kulübü Başkanı Tuncay Başoğlu yaptığı açıklamada; “ Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Çanakkale Milli Bilinç Kampına, 20 izci ve liderimizle birlikte katılacağız. İzcilerimize ana babalarının huzurunda kınalar yakılıp, dualarla uğurlanacaklar. Yolda yapılan programlarla Çanakkale ruhuna hazırlanacaklar. Atalarımızın vatan millet ve maneviyat uğruna verdiği destansı mücadeleyi yerinde yaşayarak hissedip, milli manevi duygularla donanarak evlerine geri dönecekler ” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki