KIZLARININ YOLUNU GÖZLÜYORLAR!

22 Mayıs 2015, Cuma - 18:09

Üniversitede öğrenim gören 19 yaşındaki Damla Demirtaş'tan 1 yıldan bu yana haber alamayan ailesi, kızının bulunması için Cumhurbaşkanı ve Başbakandan yardım istedi.

Darıca  Fevzi Çakmak Mahallesi'nde yaşayan baba Cebir Demirtaş (60) ve anne Nubahat Demirtaş(53), Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Bölümü birinci Sınıf Öğrencisi olan kızlarının yaklaşık olarak 1 yıldan buyana kayıp olduğunu ve kendisinden bir daha haber alamadıklarını söyleyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan yardım istedi.

Damla Demirtaş'ın Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde öğrenim görmekteyken Gebze'de bir işyerinde stajerlik yaptığını belirten acılı anne baba, kızlarının 18.06.2014 tarihinde yine staj için sabah evden ayrıldığını ve o tarihten bu yana da kendisinden bir daha haber alınamadığını ifade ettiler.

Yaklaşık olarak 1 yıldan bu yana başvurmadıkları kapı kalmadığını da sözlerine ekleyen acılı aile, emniyet yetkililerinden birisinin kızlarının kırsalda terör örgütüne katılma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade ettiğini söyledi.

Damla Demirtaş'ın kaybolduğunda 18 yaşında olduğunu belirten Demirtaş Çifti, kızlarına seslenerek, ''kızım herkes hata yapabilir, eğer bir hata yüzünden bizlerden kaçtıysan, biz seni affediyoruz, lütfen yuvana dön, bizler çok perişan olduk, çalan her telefonu sen diye açıyoruz, ama 1 yıl oldu senden ses seda yok, ne olur evine dön ve bu ızdırap bitsin'' şeklinde yakarışta bulundular.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki