KKEM, Çocukları At ve Toprakla Buluşturdu

Atın vücut ısısının çocuklarda özgüven, iletişim, öfke ve sinirkontrolü yaptığını öne süsüyor
12 Haziran 2014, Perşembe - 13:16

 

 

Atın vücut  ısısının  çocuklarda  özgüven,  iletişim,  öfke ve sinir kontrolsuzluğu gibi ruhsal  bir  çok sıkıntıya  iyi geldiğini ileri süren Kişisel  Eğitim Uzmanı  Kader Koçoğlu, öğrencilerini at ve toprakla buluşturdu.

Koçoğlu Kekeme Eğitim Merkezi  (KKEM) kurucusu Koçoğlu, merkezlerinde eğitime devam eden  50’ye yakın öğrenciye  Gebze Cumaköy’de  bulunan Atlıbey At Çiftiğinde terapi  uyguladı.

Velilerin de hazır bulunduğu  terapide  çocuklar  at üzerinde tur atarken,  toprakta çeşitli oyunlar  oynayıp  stres attılar. Oldukça keyifli saatler geçiren KKEM öğrencileri bir yandan eğlenip,  diğer  yandan da  eğitim aldılar.

PİKNİK HAVASINDA EĞİTİM

Piknik havasında  geçen uygulamada, Kader Koçoğlu önce eğitici bilgilendirmeler yaptı. Atın yaydığı ısının çocuklar üzerindeki  olumlu etkileri anlatan eğitimci  Koçoğlu’na  2 psikolog, 1 aile danışmanı ,1 beden eğitimi hocası , 1 sınıf ögretmeni  ve 1 de anasınıfı oğretmeni eşlik etti.

At çifliğinde saat 12.00-18.00 arası devam eden uygulamalı terapiden  velilerde oldukça  mutlu olduklarını ifade ettiler. Çocuklar  seyisler eşliğinde  sırayla at sırtında tur attıktan sonra,  çiftiğin bahçesinde kurulan oyun alanlarında  mendil kapmaca, ip atlamaca, kör ebe, kaydırak, zıplama gibi oyunlar oynayarak  hazırlanan  ikramlarla karınlarını doyurdular.

ATIN ENERJİSİNİ ALDILAR

Diğer yandan  KKEM sahibi Kader Koçoğlu, benzer eğitimlerin devam edeceğini belirterek ,’’ Bilindiği gibi  eğitim merkezimiz  kısa bir süre önce Gebze’de  hizmete girdi. Dört ay içinde  kekeme sorunlu 20 öğencimizi  normal konuşma seviyesine çıkardık. ‘’Kekemelik  kader değildir’  sloganımızı hayata geçirmekten  mutluluk duyoruz. Vatandaşların güveni üzerimizde yoğunlaştı.  Bugün eğitim konularımızdan bir  değişik yöntemi uyguladık. Öğrencilerimizi  atın gücü ve toprağın  enerjisiyle buluşturduk.’’  dedi.

ÖZGÜVEN KAZANDILAR

Eğitimci Kader Koçoğlu, ’’Atın vucut  ısısı ve heybetli bir hayvan olması  çocuklarda  özgüven,  iletişim,  öfke ve sinir kontrolsuzluğu gibi ruhsal bir  çok sıkıntıya iyi geliyor. Kekemelik  rahatsızlığı olan öğencilerimize bu terapiyi  de uyguladık. Öğrencilerimiz  ruhsal ve  bedensel  pozitif birgün geçirdiler.’ şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki