KO-MEK’te ilk eğitim usta öğreticilere

10 Eylül 2015, Perşembe - 12:41

KO-MEK yeni eğitim-öğretim döneminin açılmasıyla birlikte kurum içi eğitimlere hız verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK) yeni eğitim-öğretim dönemine kurum içi eğimlerle başladı. İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında usta öğreticilere eğitim verildi.

315 FARKLI BRANŞ

315 farklı branşta eğitim veren KO-MEK’TE her branşın usta öğreticilerine Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) akademisyenleri tarafından “Eğiticinin Eğitimi” konulu eğitimler verilmeye başlandı. Tüm usta öğreticilerin katılacağı eğitimler 1 hafta yani 40 saat boyunca devam edecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda devam eden eğitimlerde ilk gün KOÜ’den Yrd. Doç. Dr. Nejat İra ilk ders olarak yetişkinlerde eğitim kapsamında “öğretim yöntem ve teknikleri” konusunda ders verdi.

40 SAATLİK EĞİTİM

Yetişkinlerde öğretim işinin zorluklarına değinen İra, usta öğreticilere dikkat etmeleri gereken konularda eğitim verdi. 1 hafta boyunca devam edecek olan eğitimlerde KOÜ’den Yrd. Doç Dr. Hakan Turan da ders verecek. Usta öğreticiler 40 saat boyunca “öğretim yöntem ve teknikler, materyal geliştirme, iletim becerileri, ölçüm ve değerlendirme’’ gibi konularda eğitim alacaklar.

EĞİTİMLER YIL BOYUNCA SÜRECEK

KO-MEK sezonunun açılmasıyla birlikte ilk önce birim sorumlularını “İletişim ve Takım Çalışması” konusunda eğitime alan KO-MEK, daha sonra ise kurs merkezi sorumlularına “Yetişkin Özellikleri Ve Yetişkin Eğitimi” vererek devam etti. Eğiticinin eğitimi konulu dersle usta öğreticilerini bilgilendiren KO-MEK eğitimlerine motivasyon çalışmalarıyla devam edecek

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki