~~
5 günlük eğitim kapsamında, drama oyunları ve çocuklara yaklaşım metotları detaylı bir şekilde aktarılacak
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları, ücretsiz halk eğitiminin yanı sıra, personel eğitimlerini sürdürüyor. KO-MEK, yeni eğitim dönemi başlamadan önce Çocuk Oyun Odası personeline yönelik drama eğitimi başlattı. Eğitim kapsamında, çocuk gelişimi açısından son derece önemli olan drama oyunları ve çocuklara yaklaşım metotları detaylı bir şekilde aktarılıyor.

5 GÜNLÜK KAPSAMLI DRAMA EĞİTİMİ
Çocuk Oyun Odası personeline yönelik eğitim Pazartesi günü itibariyle başladı. 5 gün sürecek olan ve Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimi KO-MEK Uygulamalı Tiyatro ve Drama eğitmeni Özden Tezcan veriyor. Eğitime Çocuk Oyun Odalarında görev yapan personel katılıyor.

KO-MEK EĞİTİMDE İŞİ ŞANSA BIRAKMAZ
KO-MEK, meslek ve sanat eğitim kurslarının yanı sıra, vatandaşlardan gelen talepleri de gerçekleştirmeye devam ediyor. Çocukları sebebiyle KO-MEK kurslarına devam edemeyen 3-6 yaş arasında çocuğu olan anneler, fiziki durumu uygun olan kurs merkezlerinde açılan Çocuk Oyun Odaları sayesinde gönül rahatlığı ile eğitimlerine devam edebiliyorlar.  Usta Öğreticilerin daha donanımlı olabilmelerine yönelik başlatılan drama eğitimi bu açıdan büyük önem taşıyor.

DRAMA OYUNLARI ÖĞRETİLECEK
Bilindiği gibi drama eğitimi, kendini ifade edebilmesini sağlamak, özgüvenini güçlendirmek ve yaşamı çok yönlü algılamasını sağlamaktadır.  KO-MEK Çocuk Oyun Odası personeline verilecek eğitim sırasında önemli başlıklar işlenecek. Eğitim sırasında Usta Öğreticilere; empatiyi, paylaşmayı, hayal gücünü güçlendirmeye yönelik drama oyunları uygulamalı olarak öğretilecek.