KOÇ: “HÜNKAR ÇAYIRI’NA DOKUNMAYIN”

Hünkar Çayırı’nın mülkiyeti Gebze Belediyesi’ne verilmek isteniyor. CHP Çayırova Belediye Başkan Adayı ve Çayırova Kurucu Belediye Başkanı Timur Koç, ilçenin kurulması sürecinde sınırlar konusunda Çayırova’ya haksızlık yapıldığını ve mağdur edildiği ısrarını sürdürüyor. Bu konudaki haksızlığın giderilmesi için, kamuoyuna sunduğu projelerin başına da sınırların yeniden belirlenmesi için yapılacak çalışmaları yazdı.
05 Şubat 2014, Çarşamba - 16:29

Bunu adeta bir kampanyaya dönüştürürken,  Çayırova bölgesinde bulunan ve hazineye ait 198 dönümlük Hünkar Çayırı’nın Gebze Belediyesinin mülkiyetine alınması için başlatılan çalışmalara sert tepki gösterdi. Bunun Çayırova’ya yapılan ikinci bir “tezgah” olduğunu ileri sürdü.

Koç, gazetelerde yer alan, Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın da desteğiyle 198 dönümlük hazine mülkiyetindeki Hünkar Çayırı’ndaki arazinin Gebze Belediyesi tarafından kendi mülkiyetine geçirilmek istenmesi çalışmalarına, ikinci bir “ayıp” yapılmak isteniyor diye karşı çıktı.

ÇAYIROVA’NIN ÇOCUKLARININ HAKKI

Koç, Çayırova ilçe olarak kurulurken, adı üzerinde Çayırova bölgesindeki Hünkar çayırı ve sahil buradan koparıldı. Düşünün, ilçemizin adı Çayırova ama ova kısmı elimizden alınmış, tepede kalan kısıma ise Çayırova denilmiş. Şimdi de  haberler doğruysa Çayırova bölgesinde olan198 dönüm arazi  hazine arazisi Gebze belediyesine verilmek isteniyor. Hem de sayın Valimizin desteğiyle. Belki Valimiz iyi niyetli olarak bu girişime destek veriyor ama bize haksızlık oluyor. Burası Çayırova’nın”dedi.

VALİ VE KÖŞKER’E ÇAĞRI

Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Gebze Belediye başkanı Adnan Köşker’e çağrıda bulunan Timur Koç,  bu haksız çalışmadan vazgeçmelerini, buranın Çayırova’ya ait olduğunu söyledi.

SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI

Koç, Çayırova belediyesine,  diğer siyasi partilere ve demokratik kitle örğütlerine çağrıda bulunarak, bunun siyasi değil ilçenin ve Çayırovalı çocukların hakkının yenmesi olduğun, herkesin duyarlı olmasını ve  ortak hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki