KOÇ, “SENDİKALARIN ÖNÜNDEKİ ENGEL KALKMALI”

İkisi de aynı fabrikanın aynı bölümünden e ikisi de başkan oldu
18 Aralık 2013, Çarşamba - 13:44

Sendikalara ziyaret turlarını sürdüren CHP Çayırova Belediye Başkanı Timur Koç,  hem sendika yönetimleri ile tanışıyor hem de yapmayı düşündü proje ve hizmetler hakkında onları bilgilendiriyor. Tabii eski bir sendikacı olarak, onlardan destek istemeyi de ihmal etmiyor.

 

CHP Belediye başkan adayı Koç, dün de Birleşik metal iş sendikası Gebze Şube başkanlığını ziyaret etti. Koç’a  İlçr Yönetim Kurulu üyeleri Murat Baykara, Osman Türk, Kadir Honca, Hüseyin Tarakçı ve Nurettin Kandemir de eşlik etti.

 

DİSK Birleşik Metal-İş Sendikası Şube başkanı Necmettin Aydın, şube Mali Sekreteri Ali Gündüz ve İşyeri temsilcisi Nedim Koloz ile görüşen Koç,   kendisinin de Birleşik metal ile geçmişte birleşen otomobil iş sendikasında temsilcilik yaptığını ifade etti.

 

TAŞERON SIKINTISI

 

Genel olarak sendikalar, özel olarak Birleşik metal iş sendikasının örgütlene çalışmaları hakkında bilgiler alan Timur Koç, diğer iş kollarında olduğu gibi metal iş kolunda da taşeronlaşmanın sendikal hareketi baltaladığını söyledi. Koç, kendi dönemleri ile kıyasladığında sendikaların önündeki yasal engellerin ve sendikalaşmanın engellenmesinin emekçilere büyük zararlar verdiğine dikkat çekerek, emekçilerin kendi örgütlerine sıkı sıkıya sarılması gerektiğini söyledi.

 

ÖNCELİK İŞÇİ VE SENDİKANIN

 

Koç,  belediye başkanı olduğu dönemdeki sendikalarla ilişkilerinden örnekler vererek, göreve geldiklerinde işçi ve memur sendikaları ile uyum içinde, öncelikle emekçilerin haklarını gözeten bir yönetim modeli uygulayacaklarını vurguladı.

 

İKİSEİDE AYNI BÖLÜMDEN, İKİSİ DE BAŞKAN

Görüşmede, ilginç bir durum daha ortaya çıktı. Birleşik metal-İş Sendikası başkanı Necmettin Aydın Çayırova’da kurulu bulunan Chrysler fabrikasının montaj bölümünden gelip başkan oldu. Çayırova eski Beleiye Başkanı ve şimdiki başkan adayı Timur  Koç’da aynı  fabrikanın aynı bölümünden gelip belediye başkanı olmuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki