Koç: "Tepe'ye Ova Demek Fesatlık"

CHP Çayırova Belediye Başkan Adayı Timur Koç, Emek mahallesinde gerçekleştirdiği vatandaş toplantısında, projelerini anlatmaya devam etti.
11 Şubat 2014, Salı - 16:18

Aynı mahallede oturan eski parti yöneticilerinden ve Belediye meclis üyesi Aday Adayı Adem Kılıç’in organizasyonu ile toplanan büyük bir kalabalığa konuştu. Emek mahallesi’nde Hüseyin Özcan’a ait kahvede vatandaşlarla buluşan Timur Koç’a, İlçe Başkanı Rasim Meriç ve Belediye Meclis üyesi aday adayları da eşlik etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Adem Kılıç, mahallelerinde var  olan hizmetlerin Timur Koç zamanından kalma olduğunu, ondan sonra bir gelişme olmadığını, geri mahallelerden biri olarak kaldıklarını anlattı. Çelik, ayrıca kentsel dönüşüm adı altında vatandaşların başına yeni belalar sardıklarını söyledi.

TEPE’YE OVA DEMEK FESATLIK

Önce vatandaşları dinleyen CHP Adayı Timur Koç, konuşmasına Çayırova’nın tarihinden başlayarak yaptığı hizmetleri bir bir anlattı. Çayırova’nın sınırlarının çizilirken yanlış, hesaplı ve fesat bir uygulamaya tabi tutulduğunu vurgulayan Koç, tepeye ova denilerek ilçeye Çayırova adı konulup halkın aldatıldığını söyledi.

BU HATAYI DÜZELTİN

Çayırova’nın sahil bandında olup sahili olmayan tek ilçe olduğuna dikkat çeken Koç, bu sınırlar oluşurken sorumluluğu olan AKP’lilere de  çağrı da bulunarak, “ Samimiyetle söylüyorum. Sizin çizdiğiniz, onay verdiğiniz bu hatayı düzeltin” çağrısında bulundu.

HALK İSTEMEZSE YAPTIRMAYIZ

Vatandaşların sorusu üzerine Emek ve İnönü mahallesinde yapılmak istenen kentsel dönüşüm uygulamalarına da değinen Koç, “Biz vatandaşların sağlıklı ve güvenli konutlarda yaşamasını istiyoruz. Ancak, bu rant sağlamak için vatandaşları mağdur ederek olmaz. TOKİ mantığına karşıyız. Halk bize yetki verirse, biz halkın mağdur edilmesine bedenimizle engel oluruz. Kepçe önce bizim bedenimizi yıkar. Belediye vatandaş işbirliği ile, kar amacı gütmeden ve tamamen vatandaş rızasına dayalı konut yapacağız. Halkın onay vermediği bir işe girmeyiz. Halk yapılmak istenen kentsel dönüşümü istemiyor. Bundan ötesi yok”diye konuştu.

KENTİN İHTİYACI HERŞEY VAR

Koç, tüm mahalleler için hizmetler planladıklarını da ifade ederek, şu bilgileri verdi:  “İlk işimiz Sınır adaletini sağlamak. çöp kenteynerlerinin yer altına alınması, kültür sanat merkezi ve nikah salonları, tam teşekküllü spor tesisleri, Fatih Caddesi 3 adet katlı otopark projesi, emekli dinlenme evleri,toplu konut-estetik ve dönüşüm projeleri, sağlık bakanlığı işbirliği ile şehir hastanesi.ambulans helikopter projesi, kent meydanı projesi,tüm imar sorunlarının çözümü, çocuk eğlence köyü, küçük sanayi sitesi ve kapalı Pazar, şehirlerarası terminal ve kente yakışır caddeler yapmak için kolları sıvadık. Örnek ve yaşamaktan zevk alacağınız, gurur duyacağınız bir şehir  için herkesten destek istiyoruz.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki