Koç, Türk-metal başkanını kutlamaya gitti

İŞÇİ VE MEMURA ÖRNEK SÖZLEŞME SÖZÜ.
19 Kasım 2013, Salı - 16:23

Çayırova CHP Belediye Başkan adayı Timur Koç, geçtiğimiz günlerde Türk Metal Sendikası Çayırova Şube başkanlığına yeniden seçilen Bilal Uça’yı yerinde ziyaret etti.  Belediye Meclis üyesi adayları ve ilçe yöneticilerinin de eşlik ettiği ziyarette konuşan Koç, göreve geldiklerinde işçi ve memurla örnek sözleşme imzalayacağını ifade etti.

Uça ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Timur Koç, kendisinin de sendika kökenli olduğunu, işyeri temsilciliği yaptığını vurguladı. İşçi ve memurların haklarını korumak ve geliştirmek için tek seçeneklerinin sendikal örgütlenme olduğuna dikkat çekerek, örgütsüz ve sendikasız işçilerin  güçlü olma şanslarının olmadığını söyledi. İşçi ve memur sendikalarına sahip çıkmasının ekmeğine sahip çıkması denmek olduğunu vurguladı.

Timur Koç, Belediye Başkanlığı döneminde sendikal haklara büyük önem verdiğini ifade ederek, yeniden göreve geldiklerinde belediyede sendikal hakları en üst düzeye çekeceklerini, işçi ve memurları asla mağdur etmeyeceklerini, örnek sözleşmeler imzalayacağını söyledi.

Sendikal çalışmalar ve sendikasının örgütlü olduğu yerler ile ilgili bilgiler veren Türk Metal Sendikası Çayırova Şube başkanı Bilal Uça ise, ziyaretleri nedeniyle Koç’a teşekkür etti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki