Kocaeli Turizmde Büyüyecek

Keşfedilmemiş Doğal Zenginliklerimiz Var.
04 Ağustos 2015, Salı - 15:14

TÜRSAB’ın 38 bölge müdürü ile turizmi geliştirmek adına Kocaeli’de gerçekleştirdiği toplantıya katılan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Algıda sanayi kenti olarak gözüken Kocaeli’de turizm çok net olarak ön planda duruyor’ dedi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB), 38 bölge başkanının katıldığı aile toplantısını Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirdi. Toplantıya Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRSAB Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kadir Genç ile birlikte TÜRSAB’ın 38 bölge başkanı katıldı. Toplantıda Kocaeli’de ve Türkiye’de turizmin geleceği tartışıldı.

‘Gerçekleştireceğimiz ortak çalışmalar ile büyük bir heyecanla turizmde yeni dönemin hazırlanmasını bekliyorum. İlimizde keşfedilmemiş doğal zenginliklerimiz var. Algıda sanayi kenti olarak hafızalara kazınan ilimizde turizm çok net olarak ön planda duruyor’ diyen vali Hasan Basri Güzeloğlu’na TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, “Kocaeli, önümüzdeki yıllarda en büyük turizm şehirlerimizden biri olacak” ifadelerine yer verdi.

 

BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTIK

Toplantıda konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Kocaeli’ye hoş geldiniz. Türkiye’deki turizm adına hizmet veren 38 bölge başkanını ağırlamaktan gurur ve mutluluk duyduk. Sizler burada sektörel anlamda sorunları ve sektörün geleceğini değerlendiriyorsunuz bu bağlamda Başaran Bey’i yürekten takdir ediyorum. Son yıllarda sizlerle birlikte turizmde büyük başarılara imza attık. Ülkemiz için turizm adına katkı sunan sizler ile bu toplantıda buluşmaktan onur duyuyorum.

 

BEKLENTİLERİN GERİSİNDEYİZ

Çalışmalarımıza yıllardır inanan ve bu inancı uygulayan bir model ile devam ediyoruz. Turizm denilince insanların ilk aklına ekonomi geliyor. Türkiye’nin marka değerinin yükselmesi için turizmi sadece bir kazanç girdisi olarak göremeyiz. Sadece ekonomik açıdan ele alırsak bu sektörü sürdürülebilir hale getirmemiz imkansız olur. Ülkemiz turizmde sizlerin çalışmasıyla birlikte büyük bir yol kat etti. Fakat turizmde elde edilen gelir ve değerlerimizde beklentilerin gerisindeyiz.

 

KEŞFEDİLMEMİŞ ZENGİNLİKLERİMİZ VAR

Turizm için bir Kocaeli fotoğrafını anlatmak gerekirse, algıda sanayi kenti olarak hafızalara kazınan ilimizde turizm çok net olarak ön planda duruyor. Bu bizlere sunulmuş büyük bir zenginliktir. Kocaeli’de görülmemiş ve keşfedilmemiş doğal zenginliklerimiz bulunuyor. Kocaeli ulaşım adına çok önemli bir merkezdir. Sağlık turizmi adına doğal ve organik şekilde bir buluşma noktası.

 

HEYECANLA BEKLİYORUM

Önümüzdeki yıl içerisinde Kandıra’da duble yol yapımını bitireceğiz ve Şile bağlantı yolunu tamamlayacağız. Gebze ilçemizde ise yeni bir panorama merkezi başlıyor. Bu merkezlerimiz ile çok iyi bir turist sayısı yakalayacağımızı düşünüyorum. Ayriyeten Osman Hamdi Bey ve Hereke’de dokumacılığın tanıtılması ve turizme dönüştürülmesi ile turist sayılarımız katlanacak. Bu büyük kazanımlar ile Kocaeli’de turizm algısını ön planda tutacağız. Yapılan turizm planlamasına oluşturulan ekip ile en iyi şekilde uyulması gerekiyor. Turizm’de yeni dönemin hazırlanmasını büyük bir heyecan ile bekliyorum.

 

İŞİNİZ, İŞİMİZDİR

Bu bağlamda gerçekleştirdiğiniz bu toplantıyı ilimiz ve ülkemiz adına çok önemsiyorum. Sizlere karşı çok açık olduğumuzun altını bir kez daha çizmek istiyorum. Ülkemiz adına sürdürülebilir turizm çok önemli bir meseledir. Doğru çalışma ve doğru ekip ile çok büyük katkılar sunacağız. Sizlerin değerlendirmelerini çok önemsiyoruz, işiniz işimizdir. Yönetişimi çok önemsiyorum. Umarım ülke hedeflerine en iyi katkıyı sunarız” dedi.

 

TURİZM KENTİ OLACAK

Ardından söz alan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise, “Kocaeli’de hem bölgesel hem ulusal markaları bir araya getirip Kocaeli’ne gelen turisti en az 1 hafta Kocaeli’de tutmanın en iyi planını oluşturuyoruz. Sizlerin toplantımıza iştirak etmesi bizleri çok onurlandırdı. TÜRSAB olarak her zaman devletimize ekonomik katkılar sunduk ve sunmaya devam edeceğiz. Kocaeli, önümüzdeki yıllarda en büyük turizm şehirlerimizden biri olacak” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki