Kocaeli, Türkiye’nin en büyük 10. ili

31 Ocak 2016, Pazar - 17:07

KOTO’nun 8. Meslek Komite toplantısına katılan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "Ortak hedefimiz ülkemiz ve ilimiz. Sizin işinizle ilgili her mesele bizim meselemiz" diye konuştu.

Kocaeli Ticaret Odası Metal ve Makine Sektörü İstişare Toplantısını (8.Meslek Komitesi) Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımıyla KOTO Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantı öncesi basın mensuplarına açıklama yapan KOTO Başkanı Murat Özdağ, "Sizler bizim yakın takipçilerimizsiniz bugüne kadar üyelerimizle ilgili tüm konuları gündeme getirdik. Bu iyi bir yöntem her sektörle alakalı bilgiye sahip olmak mümkün değil.  Sektör toplantılarını birlikte gerçekleştirmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Bizim işimiz üretmek bunun içinde önümüzdeki engellerin kaldırılması için zaman zaman önümüzün açılmasına ihtiyaç var. 2016 yılında her alanda ekonomiye konsantre olmalıyız" şeklinde konuştu. 

İNANCIMIZ TAM
KOTO ile ortak hedefleri olduğunu söyleyen Vali Güzeloğlu, "Ortak hedefimiz ülkemiz ve ilimiz. Biz kamu yöneticilerinin karar alma düzeyinde ortak hedefi var. Bizim işimiz, sizi işiniz. Sizin işinizle ilgili her mesele bizim meselemiz. Yapabileceklerimizi bu çerçevede bize iletin. Temel önceliğimiz size yardımcı olmak. Büyük hedeflerimiz var. 2023’te elbirliği ile dünyanın güçlü ilk 10 ülkesi arasına girmek için çabalıyoruz. Geldiğimiz mesafe açısından inancımız tam. Bunu başaramamak için hiçbir nedenimiz yok" dedi.

İKİNCİ BÜYÜK İLİZ
Güzeloğlu şu ifadelere yer verdi; "Kocaeli sizlerin ortaya koyduğu çaba ve hedefle çok önemli zenginlikler sunun bir büyükşehir. Bu ülkenin geleceğine bugüne kadar yaptığımız gibi bütün sektörlerimize en büyük çaba ve; desteği vermeye devam edeceğiz. Kocaeli, Türkiye’nin en büyük 10. ili konumuna girdi. Nüfus yoğunluğu açısından ise İstanbul’dan sonra 2. büyük il konumundayız. KOTO sektör ve meslek komitesi olarak sizler ticari alanda yaptıklarınızı bizimle paylaşacaksınız ve bizlerinde yönetimden beklentilerinizi değerlendirme şansımız olacak.

İLÇELERİN TOMOGRAFİSİNİ ÇEKTİK
İnanıyorum ki buradaki konuşmalarınızın sonucunda sağlıklı, doğru karar alma ve sürdürülebilir planlama ortaya çıkacaktır. Tüm ilçelerimizde ilçe değerlendirme toplantıları yaptık. 6 aylık bir süre içinde kamu yöneticilerimizle uzun soluklu toplantılar gerçekleştirdik. İlçelerimizi gözden geçirdik. Toplantılarımız 4 buçuk saat sürdü. İlçelerin fotoğrafını çekmenin ötesinde tomografisini çektik. Dokunulmayan, paylaşılmayan, gündeme gelmeyen hiçbir köşe kalmadı." Güzeloğlu’nun konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki