Kocaeli Türkiye’nin gül bahçesi

22 Kasım 2015, Pazar - 12:50

Karadenizlilerin 53’üncü buluşmasına katılan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli’nin Türkiye’nin her rengini, kokusunu içinde barındıran bir gül bahçesi olduğunu söyledi.

 

Rizeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin 53’üncü geleneksel kahvaltılı buluşmasın Antikkapı’da gerçekleştirildi. Yaz aylarında verilen aranın ardından seçim süreci nedeniyle geciken kahvaltıların ilkine Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti MKYK üyesi ve Milletvekili Zeki Aygün, Büyükşehir Başkan Danışmanı Zekeriya Özak, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, KOÜ Rektör Yardımcısı Bekir Çakır, eski İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu katıldı.

DERNEĞE TEŞEKKÜR ETTİLER
Kahvaltının ardından konuşan Dernek Başkanı Osman Çakır, protokol üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür etti. 81 ilin mozaiği olan bir kentte yaşadıklarını ve kentti yönettiklerini söyleyen Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Böyle bir kentte yaşamanızdan dolayı onur duyuyoruz” dedi. Başsavcı Mustafa Küçük, hemşerileri ile kaynaşma toplantıları düzenleyenleri kutladı. Derneğin Onursal Başkanı olan AK Parti MKYK üyesi ve Milletvekili Zeki Aygün, “Ben sadece Rizelilerin değil Hakkarililerin hemşerisi olarak buradayım” dedi.

ŞIMARIKLIK İÇİNDE OLMAYACAĞIZ
Türkiye’de makro bağları güçlendirmek gerektiğini ifade eden Aygün, “Her gittiğimiz ilde Karadenizli arkadaşlarımızın varlığını görüyoruz. Dünyada artık ülkeler arasında soğuk savaş değil, ekonomik savaşlar var. Soğuk savaşlarda ise bazı ülkeler maşalarını kullanıyor. Bunu yaparken Doğan medya ve Paralel yapıyı kullanıyorlar. Güçlü olmamız gerekiyor. Bunun için istikrar ve birlik beraberlik gerekiyor. 7 Haziran’da bize verilen dersi aldık ve 1 Kasım’da başarımızı aldık. 7 Haziran’da umutsuzluğa kapılmadığımız gibi 1 Kasım’dan sonra şımarıklık içinde olmayacağız” dedi.

MIHLAMA İSTEDİ
Kahvaltıda mıhlamanın eksik olduğunu ifade eden Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Antikkapı’nın menüsüne mıhlamanın eklenmesini istedik. Ben takip edeceğim. Bir daha ki buluşmada mıhlamanın olup olmayacağına bakacağım. Bu arada 53’üncü buluşmayı da anlamlı buluyorum” dedi. Türkiye’nin büyük bir coğrafya ve kültürü yansıttığını söyleyen Güzeloğlu, “Türkiye artık bölgenin ve dünyanın güçlü ve gündemini belirleyen ülkelerinden biri. Kocaeli Türkiye’nin her bir renginin kokusunun yansıdığı gül bahçesi gibi. Bu güzellikler bir arada kardeşçe yaşıyoruz” dedi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki