Kocaeli Vergi Dairesi yer arıyor!

15 Şubat 2016, Pazartesi - 13:18

Kocaeli Vergi Dairesi, yeni hizmet binası yapmak için 42 Evler’de bulunan Büyükşehir’e ait 17 bin 397 metrekarelik arsayı almıştı. Bina iki yıla kadar tamamlanacak olmakla birlikte Vergi Dairesi de bu süre zarfında kiraya çıkacak.İzmit Körfez Mahallesi’nde bulunan toplam 17 bin 397 metrekare yüzölçümlü arsanın 6183 sayılı Kanunun 8. maddesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin vergi borcuna mahsuben hazineye devri işlemi yapılmış ve arsa hizmet binası yapılmak üzere Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığına devredilmişti. Söz konusu arsaya yapılması düşünülen maliye kompleksi için gerekli olan imar değişiklikleri yapıldı. Proje çalışması akabinde ihale işlemleri tamamlanarak yeni hizmet binası yaklaşık 2 yıl içerisinde tamamlanacak. Vergi Dairesi Başkanlığı da bina tamamlanana kadar kiraya çıkacak. 

MODERN HİZMET BİNASI ANLAYIŞINA UYGUN

Gelir İdaresi Başkanlığı yeniden yapılanacak olmakla birlikte yeni hizmet binası, modern hizmet binası anlayışına uygun olarak inşa edilecek. Vergi Dairesi Başkanlığının tüm birimleri ve sosyal donatıları yeni binada bulunacak. Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı ile Kocaeli Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı da bu hizmet binasında konuşlanacak. Mevcut hizmet binasında yapılan ‘Deprem Performans Dayanım Testi’ sonucunda, binanın riskli yapı kategorisine girdiği tespit edildi.

YER BAKIYORLAR

Kocaeli Vergi Dairesi ve bağlı birimleri 42 Evler mevkiinde yapılması planlanan kompleks bitene kadar kiraya çıkacak. Yer arayışlarına başlayan Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı en son Yenişehir Mahallesi Yahya Kaptan yolu üzerinde bulunan ve KOTO Başkanı Murat Özdağ’a ait olan Citroën’in eski hizmet binası ile ilgili Özdağ Grup’tan teklif istedi.

FİYATLAR YÜKSELDİ

Özdağ Otomotiv’in eski yerine ve hemen yanındaki binaya talip olan Vergi Dairesi’nin yer arayışı sürüyor. Öte yandan, yeni vergi dairesinin yapılacağı 42 Evler bölgesinde arsa ve ev fiyatlarının yükseldiği tespit edildi. Bazı taşınmazların değeri 3 katı fiyata alıcı bulmaya başladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki