Kocaeli'de güvenlik önlemleri sürüyor!

Kocaeli'de güvenlik önlemleri sürüyor!
22 Mart 2016, Salı - 14:21

Terör saldırılarını ardından güvenlik önlemleri aynı seviyede sürdürülüyor. Gebze'de yunus timleri belediye otobüsleri üzerinde yoğunlaşırken KYK'da kalan öğrencilerin çantaları her girişte aranıyor.

Ankara’da yaşanan terör saldırılarının ardından diken üstünde duran vatandaşlarımız, İstanbul İstiklal Caddesinde yaşanan canlı bomba saldırısı ile yaşanan korku daha da artmış ve hatta insanların dışarı çıkmama noktasına kadar gelmişti. Cuma gününde beri ülke çapında artan güvenlik önlemleri bugün de devam ediyor. Gebze ilçemizde polis ekipleri, Gebze Center AVM ve birçok noktada asayiş uygulamalarına devam etti. Gebze’de devriye gezen yunus timleri,  caddeler üzerinde araçları üzerinde didik didik arama yaptı. Şahıslar üzerinde ise GBT sorgulaması yapıldı.

KYK'DA GÜVENLİK ÜST SEVİYEDE

Aramalarda özellikle belediye otobüsleri üzerinde yoğunlaşılması dikkat çekti. Polisler, vatandaşlara kendilerine yardımcı olabilecekleri belirterek “Durumundan şüphelenilen her şeyi ve herkesi bizlere bildirmeyi unutmayın” dediler. Gvenlik önlemlerinin bir diğer yeri ise Kocaeli Üniversitesi ve KYK yurtları. KYK’ya bağlı yurtlarda içeri alınan her öğrencinin çantası olağandan farklı olarak kontrol ediliyor. KOÜ’de ise güvenlik birimlerinin ise hafta sonları araçları içeriye almadığı görüldü.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki