Kocaeli’den Suriyelilere yardım eli

11 Şubat 2016, Perşembe - 13:24

Kocaeli Valiliği, Halep'ten kaçarak Kilis sınırındaki Çadırkentlere yerleştirilen Suriyeli göçmenler için yiyecek yardımı gönderdi.

AFAD Başkanlığı'ndan alınan ihtiyaç değerlendirmesi sonrasında Kocaeli Valiliği, Kilis Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü emrine vakumlanmış yiyecek gönderdi. Halep bombardımanı ardından sınırlarımıza doğru harekete geçen on binlerce Suriyeli için tüm ülke seferber oldu.

50 BİN KİŞİYE GIDA YARDIMI

Kaçışlar devam ettiğinden şu an için 50 bin kişi olduğu söylenen ve Kilis sınırının Suriye tarafında oluşturulan Çadır kentlerde hayata tutunmaya çalışan Suriyeliler'in acil ihtiyaçlarını karşılamaya dönük olarak Kocaeli Valiliği hazırlanan gıda yardımını bölgeye gönderdi.

NELER GÖNDERİLDİ

Vali Yardımcısı Abdullah Etil başkanlığındaki koordinasyonla gerçekleşen yardım kamyonunda vakumlanmış 10.000 adet sandviç, 6.000 adet pide, 800 adet kahvaltılık kumanya bulunuyor.

Kocaeli İl AFAD Müdürü Salim Tekoğul ve Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Cevat Özdemir'in yolcu ettiği yardım kamyonundaki gıda ürünleri Kilis Valiliği'ne teslim edildi. Zor durumda bulunan Suriyeliler için Valiliğin yardımlarının süreceği bilgisi verildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki