Kocaelili gazeteciler sahipsiz değildir!

10 Aralık 2014, Çarşamba - 17:33

Kocaeli Milletvekili Prof.Dr. Hurşit Güneş, Kocaeli’nin Yahyakaptan Mahallesi’ndeki habercilere yönelik polis şiddetini kınadı.

Kocaeli’nin Yahyakaptan Mahallesi’nde Brisa Fabrikası yetkilileri, mahalle halkı ve çevreci örgütler arasında yapılan Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısında çıkan tartışmayı izleyen habercilerin polis şiddetine uğradığı anlaşılmıştır. Bu yaşanan polis şiddetini kınıyorum!

 

Şunun bilinmesini isterim ki; Kocaelili Gazeteciler Sahipsiz Değildir! Arkadaşlarımıza yapılan saldırının sorumluları derhal cezalandırılmalıdır! Kocaeli'deki gazeteci arkadaşlarımıza yapılan saldırının sorumluları ceza alana kadar bu işin takipçisi olacağız!..

 

Anayasamızın 28. maddesine göre : "Basın hürdür, sansür edilemez. Devlet, basın ve haber alma hürriyetlerini sağlayacak tedbirleri alır." Biz de ise ya yolsuzlukları soruşturma komisyonunda olduğu gibi sansür ya da Kocaeli'de yaşandığı gibi polis şiddeti var... Hukukun ayaklar altına alındığı, suçluların ödüllendirildiği ülkemizde maalesef demokrasimizin vazgeçilmez unsurları olan habercilerimizin yaşadıkları bizler için sürpriz olmuyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki