Kocaeli'ye 2.şehit ateşi düştü

Kocaeli'ye 2.şehit ateşi düştü
17 Aralık 2016, Cumartesi - 17:44

Kayseri'de vatani görevlerini yapan Kocaeli'den 2 arkadaş, birlikte çıktıkları çarşı iznine giderken bombalı saldırıda şehit düştü.

Türkiye düne kahreden o haberle başladı. Kayseri Komando Tugayı askerlerini çarşı iznine taşıyan otobüs, bombalı saldırıya uğradı. Kayseri Erciyes Üniversitesi kampüsüne yakın bir bölgede askerleri taşıyan bir halk otobüsüne bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırıyı çalıntı plakalı bir araç yaptı. Bomba yüklü araç silahsız askerlerin bulunduğu otobüsü sollarken bombayı ateşledi. 48 asker, 7 sivilin yaralandığı olayda 14 askerimiz de şehit düştü.

 

İKİ ASKER DE KÖRFEZ’DEN

Meydana gelen terör saldırısında şehit olan Körfezli Raşit Yücel ve Abdulsamet Özen’in ailelerine şahadet haberini, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, İzmit Merkez Komutanı Albay Mehmet Erdem Çakır, Körfez İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Aydın verdi. Şehit haberleri Körfez ilçesini yasa boğdu.

 

BİRKAÇ AYLIK ASKERDİ

Raşit Yücel, Körfez Fatih Mahallesi Fatih Sokak’ta ikamet ediyordu. Şehit er Raşit Yücel, Tır şoförü Ferit Yücel ve Şükran Yücel’in iki çocuğundan biriydi. Geçtiğimiz temmuz ayında Burdur’a vatani görevini yerine getirmek üzere Körfez’den ayrıldı. Eylül ayında usta birliği olan Kayseri 1’inci Komando Tugayı’na teslim oldu. Henüz birkaç aylık askerdi. Çarşı iznini kullanmak için bindiği otobüse yapılan saldırıda şehit oldu.

 

HÜSEYİN ÖZEN’İN OĞLUYDU

Abdulsamet Özen ise Körfez Yeniyalı Mahallesi Şahin Sokak adresinde oturuyordu. Yıllardır Özgür Kocaeli Gazetesi’nin çaycısı olarak görev yapan Hüseyin Özen ile Hayriye Özen’in üç çocuğundan biriydi. Geçtiğimiz Temmuz ayında Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugayı’na teslim oldu. Acemi birliğinin ardından eylül ayında Kayseri 1’inci Komando Tugayı’ndaki birliğine katıldı. Çarşı iznine çıkacağı esnada askerleri taşıyan otobüse yapılan saldırıda şehit düştü. 

“Vatanıma canım feda!”

BABASI YURT DIŞINDA

mesaj-003.jpg

Şehit askerlerimizden Raşit Yücel’in ölüm haberi ilçe protokolü tarafından Fatih Mahallesi’ndeki ailesine verildi. Şehidin babası Ferit Yücel’in TIR sürücüsü olduğu, şu anda İtalya’da bulunduğu, bilginin ise annesi Şükran Yücel’e verildiği bildirildi.

 

‘NOTU DUYGULANDIRDI’

Öte yandan Raşit Yücel’in sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımı oldukça dikkat çekti. Şehidin asker kıyafetleri ile 26 Kasım’da yaptığı fotoğraf paylaşımına “Vatanıma canım feda!” yazılı bir not bırakması yakınlarının duygulanmasına sebep oldu.

Abdulsamet, Yeniyalı’dan

HÜSEYİN ÖZEN’İN OĞLU

abdulsamet-ozen.jpg

Kayseri’de şehit düşen diğer askerimiz Abdulsamet Özen’in ailesi de Körfez Yeniyalı Mahallesi’nde ikamet ediyor. Özen’in Özgür Kocaeli Gazetesi personellerinden Hüseyin Özen’in oğlu olduğu Manisa’dan Kayseri’ye gönderildiği öğrenildi.

 

AİLESİ YANINDAYDI

Çevresi tarafından oldukça sevilen genç Abdulsamet’in şehitlik haberi ise ailesinin yanı sıra dost ve akrabalarını hüzne boğdu. Ailesi, oğullarını asker ocağındaki yemin töreninde de yalnız bırakmamıştı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki