Kocaeli’ye gelebilir!

25 Kasım 2015, Çarşamba - 12:24

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, partinin il binasında yaptığı basın açıklamasıyla gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ceyhan teşekkür ziyaretleri kapsamında Başbakan Davutoğlu’nun Kocaeli’ye gelebileceğini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, düzenlediği basın toplantısında şunları dile getirdi: "Türkiye son yıllarda ciddi bir yol katetti. Teröristlerinde inlerinden temizlenmesi uğruna güvenlik güçlerimizi büyük bir çaba sarfetti. Suruç ile başlayan ve sonrasında da AK Parti’'nin de devletin de artık terörle mücadelesi tek bir terörist kalmayana kadar temizleninceye kadar mücadelesi sürüyor. Fransa'daki saldırıda terörün renginin, ayrımının olmadığını göstermiştir. Yakın zamanda artı bir daha geri dönmemek üzere terörizmi toprağın altına gömülecektir.

 AYAK UYDURACAKLARINA İNANIYORUZ

Bizler AK Parti olarak, seçimin peşine aldığımız zaferin şımarıklığına girmeden, hiçbir kibrini göstermeden, 7 Haziran'da milletin mesajını nasıl aldıysak, o süreçten sonra bize verilen desteğin de farkındayız. Biz olaya, 'seçim bitti yüzde 56,5'luk oy aldık, seçime 3 yıl var, vatandaşı unutalım' diye bakmıyoruz. Ocak ayı gibi programlarımız başlayacaktır. Seçim öncesinde AK Parti'nin ifade ettiği, bu milletin ihtiyacı olan anayasa değişikliğinde diğer partilerin de aynı samimiyeti gösterir. AK Parti olarak bizler yeni anayasanın herşeyine, bu ülkenin bir anayasaya ihtiyacı olduğunu, muhalefetin de buna ayak uyduracağına inanıyoruz.

  YANIMIZDA OLAN MHP OLUR

Öğretmenler Günü'nü kutlamayı da ihmal etmeyen Ceyhan, Bayırbucak Türkmenleri'ne yapılan yardımlar için bazı kesimlerin eleştirilerine cevap verdi. Ceyhan şunları dedi: "Bunlar bayat tartışmalar, Suriye'de yaşananlar ortadadır. Bayırbucak Türkmenleri de başta olmak üzere, oradaki Türkmenlere Türkiye'nin insani olarak her türlü desteği var. Amerika oradaysa, Rusya gibi bir ülke her gün uçak kaldırıyosa, Türkiye'nin kendi soydaşlarına insani yardımda bulunması kadar doğal birşey yoktur. Yanımızda olması gereken parti olacaksa bunun da MHP olacağına inanıyorum. Bu mesela memleket meselesidir. Milletçe ve siyasi partiler olarak artık bir arada olmalıyız."

 BAŞBAKAN'DAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Ceyhan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kocaeli'deki mitingte, seçim sonucunda ilk teşekkür ziyaretini Kocaeli'ye yapmak istediği yönündeki söylemi üzerine sorulan soruya da cevap verdi. Ceyhan, "İl başkanları toplantısında Başbakanımız teşekkür ziyaretlerinin olacağını söyledi. Ancak hava şartlarından dolayı bu mümkün olmayabilir. Biz eğer ki kapalı bir yer ayarlarsak kendisi de verdiği sözün arkasında duracağını temin etti. Zannediyorum ki Aralık ayındaki il başkanları toplantısında da bu gibi ziyaretler kesinleşir" diye konuştu.

TEŞEKKÜR YEMEĞİ

İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, seçim dönemindeki çalışmalarından dolayı il yöneticileriyle teşekkür yemeğinde bir araya geldi. Erken genel seçimlerde her ilçede oyunu 10 puan arttıran Kocaeli teşkilatları, Beyt'ül Kebap'ta düzenlenen teşekkür yemeğinde bir araya geldi. İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, il gençlik kolları başkanı Emre Kahraman, Başiskele ilçe başkanı Şahin Talus ile il yöneticilerinin katıldığı programda AK Parti'lilere eşleri de  eşlik etti. Eşi Funda Ceyhan ile programa gelen il başkanı Şemsettin Ceyhan, il yöneticileri ve eşleriyle tek tek selamlaşarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki