Kokunun sebebi bulundu

Geçtiğimiz günlerde Gebze Sultan Orhan ve Tatlıkuyu Mahallelerindeki önceki gün gaz kokusunun nedeninin boş alana bırakılan doğalgaza koku veren merkaptan adlı bir maddeden kaynaklandığı öğrenildi.
29 Temmuz 2015, Çarşamba - 17:13

Gebze Sultan Orhan ve Tatlıkuyu Mahallelerindeki önceki gün gaz kokusu nedeniyle mahallede endişeye neden olurken gaz kokusu bu akşam saatlerinde yine meydana geldi. Elde dilen bilgilere göre, Gebze Sultan Orhan ve Tatlıkuyu Mahallesi’nin genelinde bugün akşam saatlerinin gaz kokusu hissedilmeye başlandı. Yaşanan gaz kokusu her iki mahallede mahalleliler arasında endişeye neden oldu. Gaz kokusunun en çok geldiği yer olarak Tatlıkuyu Mahallesi Anibal Caddesi 1319/4 sokağın kesiştiği yere itfaiye, Palgaz, İSU, AFAD, Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri gaz sızıntısı ile ilgili olarak çalışma başlattılar.

MADDEYİ BIRAKANLAR ARAŞTIRILIYOR 

Gaz kokusunun geldiği yere doğalgaza koku veren merkaptan adlı bir maddenin boş alana bırakıldığı öğrenildi. Gaz kokusuyla ilgili olarak akşam saatlerinde olay yerine gelen Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, itfaiye, Palgaz, İSU, AFAD ekipleri çalışma başlattı. Toprağa sızan kokunun tespiti için toprak alınarak incelenmek üzere İZAYDAŞ’a gönderildi. Öte yandan maddeyi kim veya kimlerin boş alana bıraktığıyla ilgili olarak çalışmalar devam ediyor. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki