Konak Hastanesi Hemşireler Günü’nü Kutladı!

Konak Hastanesi Hemşireler Günü’nü Kutladı!
18 Mayıs 2016, Çarşamba - 14:29

Konak Hastanesi Gebze; bünyesinde çalışan hemşirelerin, yine hastane içerisinde düzenlediği organizazyon ile ‘Hemşireler Günü’nü Kutladı

Açılış konuşmasını yapan Konak Hastanesi Gebze Başhemşiresi Ayla İlgün mesajında şu ifadelere yer verdi; Hemşirelik, insan sevgisiyle dolu, şefkat ve sabırla yapılan kutsal ve çok onurlu bir meslektir. İnsanlar arasında ayrım yapmadan görevini fedakârca yerine getiren hemşirelerimiz bireyin, ailenin ve toplumun sağlığının korunması, geliştirilmesi ve hastalık hallerinde iyileştirilmesi adına hizmet veren en önemli öğelerden biridir. Hastanemize ve yurttaşlarımızın hayatlarına katkılarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, Siz değerli ekip arkadaşlarımın ve tüm meslektaşlarımın bu anlamlı gününü kutlarım’ dedi.

Konak Hastaneleri Başhekimi Erhan Çıplaklıgil ise yaptığı konuşmada;

Bu özel gün, hemşirelerin toplum sağlığına verdiği ve verebileceği önemli katkıları herkese anımsatmak için kutlanmakta, hemşirelik haftası boyunca ise hemşirelik mesleğinin toplum yararına gelişiminin önündeki engellere toplumun ve ilgililerin dikkati çekilmektedir. Bugün dünyada ve ülkemizde hemşireliğin temel sorumluluğu; toplumun sağlığını yükseltmek, sağlıklı bireyin sağlığını korumak, hastalıklı bireyi tedavi etmek ve acısını dindirmektir. Bu vesileyle İnsan hayatının sağlıklı bir şekilde devamı ve iyi bir yaşam kalitesinin sağlanması için gayret gösteren sağlık görevlileri hemşireler, sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez elemanlarıdır. Sağlık hizmetlerinin ülkemizde varmış olduğu kapasite ve kalitesinde hemşirelerimizin çok büyük bir payı bulunmaktadır. Bu mukaddes rolü üstlenerek sonsuz sabır, özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan tüm hemşirelerimizin “12 Mayıs Hemşireler Günü” nü tebrik eder sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim’ dedi.

Ayrıca; kutlamaya hastane yöneticileri de katılarak hemşirelere çiçek ve teşekkür belgesi takdim ettiler.                       

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki