Konak hastanesi sorunu çözdü

Konak hastanesi sorunu çözdü
09 Nisan 2016, Cumartesi - 12:11

SGK'nın, İzmit Konak Hastanesi ile sözleşme yenilememesi gündeme bomba gibi düşmüş, sağlık camiasını derinden sarsmıştı.

Ancak gün boyu Ankara'da mekik dokuyan ve eksik evrakları tamamlamak için uğraşan hastane yönetiminin çabaları sonuç verdi. İzmit Konak Hastanesi arasında sözleşme yeniden imzalandı.

 SGK'lı hastaların yeniden Konak Hastanesi'nden hizmet alabileceği duyuruldu. Sistem gece yarısından itibaren yeniden devreye girdi

KONAK HASTANESİ'NİN İLK AÇIKLAMASI ŞÖYLEYDİ:

KAMUOYUNA DUYURU
Değerli Basın Mensubu, 
07.04.2016 tarihinde Özel Konak Hastanesi İzmit’in Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yaptığı anlaşmanın detayları ve İzmit kamuoyunda çıkan haberlerle ilgili bilgi vermek amacıyla bu açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.Tüm hastanelerde her dönem olduğu gibi Hastanemiz ile SGK arasında da her dönem sözleşmeler yenilenmektedir. İçinde bulunduğumuz aşamada da anlaşmanın yenilenme dönemi olup görüşmeler halen daha devam etmektedir. Bazı yayın organlarında ifade edildiği üzere anlaşmanın iptal edilmesi ya da siyasi bir durum söz konusu olmamakla birlikte en kısa sürede sözleşmenin yenilenmesi ile ilgili olarak kamuoyuna bilgi verilecektir. Öte yandan Özel Gebze Konak Hastanesi ve Sakarya da bulunan Konak Tıp Merkezi ile SGK arasında sözleşmelerimiz imzalanmıştır.Bazı basın organlarında iddia edildiğinin aksine bu dönem zarfında da Konak Hastanesi İzmit’e başvuran hastalarımız SGK ile anlaşmalı olduğumuz dönemde ki gibi hizmet almakta ve hiçbir ekstra ücret kendilerine yansıtılmamaktadır.  Kuruluşumuzdan bu yana hastalarımızın sağlığını ve memnuniyetini birinci önceliği olarak gören Konak Hastaneleri, ilkeli ve kurumsal duruşundan ödün vermeden hizmet vermeye devam etmektedir.  
Bilginize sunarız.Saygılarımızla,Konak Hastanesi İzmit

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki