Konca, Çayırova’dan Seslendi

24 Ekim 2015, Cumartesi - 13:54

 

HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, HDP Çayırova ilçe örgütüne yaptığı ziyarette gündeme ilişkin bölge basınına açıklamalarda bulundu. HDP’nin Kocaeli’nde tek vekiline diğer partilerin göz koyduğunu ifade eden Konca, “HDP olarak Kocaeli’ndeki vekilimizi kimseye kaptırmayacağız” dedi.

 

Ziyarette Konca’ya HDP Kocaeli Milletvekili adayı Sevda Özer, HDP Çayırova İlçe Eş başkanları Ahmet Baştuğ ve Emine Karaaslan, PM Üyesi Hatip Çaplık ve Mahmut Eşiyok, il ve ilçe yöneticileri hazır bulundu. Toplantıda ilk olarak HDP Çayırova İlçe Eşbaşkanı Ahmet Baştuğ bir teşekkür konuşması yaparak birlik ve beraberlik mesajları verdi ayrıca muharrem ayı vesilesiyle pazartesi günü saat 17.00’de ilçe örgütünde aşure ikramı yapılacağını söyledi.

 

Konca, Vekilliği Kaptırmayacağız

 

Ardından HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, “Çetin Altan yaşamını yitirdi. Altan’ın son sözleri ben demokrasiyi görmeden gideceğim demiş. Doğu ve güneydoğuda yas ve matem havası var. Bir ülkede huzur içinde yaşamının temel varlığı demokrasi ve hukukun üstünlüğü olması gerekir. Bu iki kriter ülkemizde hiçbir zaman yoktu. Askeri dönemler, darbe dönemleri dâhil bu kadar hukuksuzluk olmamıştı. Olağanüstü mahkemeleri vardı. Onları özel mahkemelere çevirdiler. Bir felaket sistemi kurdular. Bir yargıcın kararı ile istediğini yapabiliyor. O yargıç kararına bile itiraz edemiyorsunuz.

 

Konca, 1 Kasım Seçimlerinde Yükselişe Geçeceğiz

Basına yönelik yapılan baskılar artırmada da bu mahkemeler işlevi vardır. İç güvenlik yasası getirilerek yargıdaki yetkiler geçici süreler için mülki amire devredildi. Yargı kararı dışında başka bir mekanizmanı bu yetkilere sahip olması ancak faşist ülkelerde olur. 7 Haziran seçim sürecinde çalışma yaparak bir vekil çıkardık. HDP’nin burada bir vekil çıkarması bizim için çok önemli bir durumdur. HDP’nin barajı aşması halinde AK Parti tek başına iktidar olamadı ve başkanlık sistemine geçilemedi. Ardından yaşanan süreç sarayın elini güçlendirdi. Seçim kararı alındı. Halk 5 ay içinde neden seçime gidildiğini sorgulamalı. Saray anayasayı tanımadığını ve başkanlık sistemini getirmek istiyor yönetim erki yargının kararlarını içine sindiremiyor. Mahkeme kararı olmasına rağmen kaçak sarayda oturmaya devam ediyor.

 

Konca, Halkın Tercihine Saygı Gösterin

İnsanların iradelerin kırma noktasında bir savaş ve kaotik bir ortam yaratıldı. Sokağa çıkma yasakları, cemevi ve cami bombalaması, Kürt bir kadının çıplak bir biçimde teşhir edilmesi, yaralı yakalanan bir partilimizin öldürüp bir araca bağlanarak sürüklenmesi ve son olarak Ankara’da olay. Sandık önemlidir ama her şey değildir. 1 Kasım seçimi 7 Haziran seçiminden daha önemli bir hale gelmiştir. Ya demokrasi ya da diktatörlüğü oylayacağız. HDP’nin barajı artık yüzde 10 değil yüzde 13’ün üstünde oy almalıyız. Bu katliamların tümü HDP’ye yönelik tezgâhlardır. Amaç HDP’nin diğer müttefikleri ile bağlarını koparmaktır. Seçime az bir süre kaldı.  Bize düşen görev yakınımızda kim varsa HDP’ye oy vermesini istemeliyiz. Kocaeli’nde tüm partiler HDP’nin vekile öz koyup yoğun bir saldırılar yapılıyor. Biz size vekilliğimizi kaptırmayacağız.” dedi. Konca: HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, Kocaeli’ndeki HDP’nin vekiline diğer partilerin göz koyduğunu söyledi ama kaptırmayacağız dedi. HDP Çayırova ilçe örgütünde gündeme ilişkin açıklamalar yapan HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca ve partililer toplu olarak fotoğraf çektirdi. Konca Çayırovada dernek, ev, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki