KONCA, SEÇİM DEMOKRATİK BİR YARIŞTIR

09 Haziran 2015, Salı - 15:52

Son anda HDP’den Kocaeli milletvekili seçilen Ali Haydar Konca, halkların kardeşliği, demokrasi ve daha özgür bir Türkiye için çalışacağını söyledi. Konca, kendisini Gebze milletvekili olarak tanımladı.

Kocaeli milletvekili seçilmesinden sonra HDP Kocaeli milletvekili  Ali Haydar Konca önemli açıklamalar yaptı. Konca, “Öncelikle seçimlerin Türkiye için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Biz başından beri Türkiye'de demokrasinin inşası, insan haklarına dayalı, özgürlükçü, dayanışmacı ve eşitlik bir sivil hayatın oluşması için anayasanın yapılması noktasında ısrarlı ve inançlıydık. Bu nedenle de seçimlere önem veriyorduk. Sonuçta bu seçimler Türkiye'de yeni bir başlangıcının tarihi olduğunu düşünüyorum. Türkiye genelinde hem de Kocaeli'nde seçimin bizim için başarılı bir şekilde geliştiğini görmüş olduk.  

KONCA, SEÇMEN SON SÖZÜ SANDIKTA SÖYLEDİ
Bu seçimler Türkiye halklarının hayrına olmuştur. Türkiye'de demokrasinin kurumlaşması bağlamında da bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Seçim demokratik bir yarıştır. Biz olumsuz koşullarda seçime girdik. Hem yüzde 10 barajı, hem hazineden yoksunduk, hem seçim sandıklarına üye bile vermemek gibi çok adil olmayan koşullarda seçime girdik. Bize yönelik operasyon ve provakasyonlar oldu. Bütün bu olumsuz koşullara karşı seçim bizim için başarılı geçti. "diye konuştu. 

KONCA, BÖLGE’NİN VEKİLİ VE SESİ OLACAĞIM
HDP milletvekili Ali Haydar Konca kendisini aynı zamanda Gebze’nin milletvekili olarak gördüğünü de söyleyerek, “Gebze bizim için çok önemli bir yer, emek kenti. Burada sorunları yakından biliyorum ve çözümü için TBMM’de de gereken çalışmaları yapacağım. Kocaeli’de olduğum zamanlar içinde Gebze’ye de mutlaka gitmeye çalışıp orada halkın içinde olacağım. Kendimi aynı zaman de Gebze milletvekili olarak görüyorum. ”dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki