Kontak kapatacağız

06 Mayıs 2015, Çarşamba - 11:05

 

S.S. 4 No’lu Sınırlı Sorumlu Goodyear Taşımacılar Kooperatifi Başkanı İsmail Özkar, kamyoncuların artık sabrının kalmadığını ve kontak kapatacak noktaya geldiğini söyledi

 

 

 

İlimizde bulunan 37 taşıyıcı kooperatifinden biri olan S.S. 4 No’lu Sınırlı Sorumlu Goodyear Taşımacılar Kooperatifi’nin başkanlığını yürüten İsmail Özkar, kamyoncularla ilgili alınan kararlarda kamyoncuların görüşlerinin alınmamasına sert tepki gösterdi. Bu hafta içerisinde ülke genelindeki taşıyıcı kooperatiflerin büyük bir toplantı yapacağını söyleyen Özkar, “Uyarılarımız dikkate alınmazsa bunun sonuçlarına herkes katlanır. Kamyoncuların sabrı tükendi. Kontak kapatırız” dedi.

 

TAKOGRAF 2 BİN 500 TL

Kamyoncuların en önemli sorunlarından birinin 1 C Belgesi olduğuna dikkat çeken Özkar, “Yurt dışından gelen TIR’lar ucuz mazot alıp, Türkiye’de nakliye işi yapıyor. İki kat mazot parası veren bizlerin bunlarla rekabete girmesi mümkün değil” dedi. Türkiye genelinde 10 binin üzerinde taşıyıcı kooperatifi olduğuna dikkat çeken Özkar, devletin tüm kamyoncuların takograf değiştirmesini istemesine tepki gösterdi ve “Hiçbir kooperatife danışmadan bu karar alındı. Takograf 2 bin 500 TL. Şu an bizim araçlarımızdaki takograflar onların vereceğinden daha iyi ve kaliteli” dedi.

 2 YIL VERGİ ALINMASIN

Hükümetten kamyoncuların isteklerini sıralayan İsmail Özkar, “Ölümlü kazalarda ve doğal afetler sonucunda oluşacak hasarlardan sonra kamyonculardan 2 yıl vergi alınmasın. Ayrıca uygulanan vergiler çok ağır. Ben kazancıma göre vergi vermeliyim. Ayrıca kamyoncunun yaşadığı sıkıntılardan biri de sahte fatura. Sahte faturayı devlet takip etmeli. Bu kamyoncunun canını yakıyor” ifadelerine yer verdi.

 

12 SAATTE İKİ MOLA

Özkar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ayrıca devlet, 10 numara yağ satışını serbest bırakıyor, kamyoncular bunu kullanınca da ağır cezalar yazılıyor. O zaman bu madde hiç satılmasın. Takograflarda 8-9 saat yolculuk, 3 saat dinlenme hakkı tanınıyor. 12 saatte bir, 2 mola verilmelidir. Aksi halde iki şoför çalıştırılmalıdır ki bunu hiçbir mal sahibi kaldıramaz.

 

SRC BELGESİ KALDIRILSIN

En önemli sorunlardan biri de SRC Belgesi. Bu SRC belgeleri hiçbir işe yaramıyor. Ancak SRC Belgesi bulundurmayanlara ciddi cezalar veriliyor. Bir an önce sonuca varılmalı ve SRC Belgesi kaldırılmalıdır. Sıcak soba başında, hiçbir kamyoncunun görüşü alınmadan koyulan hükümlerden vazgeçilmelidir. Devletin eli çok uzundur. İstediği yere çabucak ulaşabilir. Tekrar ediyorum; kamyoncunun sabrı tükenmiştir” ifadelerine yer verdi

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki