Köprüde İnceleme Yaptılar

02 Ocak 2016, Cumartesi - 14:20

AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut’un organizasyonuyla gerçekleşen Dilovası Körfez Geçiş Köprüsü ve Oksijen 3 Shopınn Alışveriş merkezi gezisi önceki gün meclis üyelerinin ve mahalle muhtarlarının katılımı ile gerçekleşti.

AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Türkiye’nin ve bölgemizin önemli yatırımlarının başında gelen Körfez Geçiş Köprüsü ve Oksijen 3 Shopınn Alışveriş Merkezi’nin yerinde incelenmesi ve bilgi alınması amacıyla ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla birlikte incelemede bulundu. Otoyol İşletme ve Bakım A.Ş İşletme Müdürü Hüseyin Bozkurt, Pazarlama Sorumlusu Özge Çimen ve Proje Teknik Sorumlusu Oğuz Altınada tarafından karşılandı.

60 YILLIK HAYAL GERÇEK OLDU

Otoyol İşletme ve Bakım A.Ş İşletme Müdürü Hüseyin Bozkurt tarafından karşılanan Akbulut ve beraberindekiler toplantı salonuna geçerek teknik bilgiler alarak programa başladılar. Otoyol İşletme ve Bakım A.Ş İşletme Müdürü Hüseyin Bozkurt toplantı salonunda misafirlerine sunum yaptı. Sunumda Dilovası’nın çok şanslı bir ilçe olduğunu belirten Bozkurt “Dilovası’nın geleceğini değiştirecek olan proje ile ileride Dilovası’nda çok büyük değişimleri de beraberinde getirecektir. Dilovası’nın vizyonunun ve misyonunun değiştiğini hep birlikte göreceğiz.” diyerek başladığı sunumda “Körfez Geçiş Köprüsü bilindiği gibi 60 yıllık bir rüyanın eseridir. 60 yıldır yapılamayan ve kimsenin cesaret edemediği proje bu iktidar döneminde hayata geçmektedir. Köprümüz Dünya’nın en uzun dördüncü asma köprüsü olarak tarihe geçmiştir.

DİLİSKELESİ’NE MÜZE YAPILACAK

Proje kapsamında Gebze’den başlayarak Kemalpaşa’ya kadar olan 16 noktadan köprü ve otoyola giriş ve çıkışlar olacaktır. Bu noktalar arasında 33 ayrı dinlenme ve mola tesisleri yer alacaktır. Bunlarda Diliskelesi mahallemizden başlayan Dilovası Oksijen 3 Shopınn ile birlikte 33 ayrı tesisimiz yol boyunca karşılıklı olarak hizmet verecektir. Bunların konseptleri hepsi birbirinden farklı olarak yapılacaktır. Hepsi ayrı ayrı birer rol model olacaklar. Mesela Dilovası’nda kurulacak olan Alışveriş merkezimizin içerisinde köprünün kuruluş aşamalarını kademe kademe gösteren bir müzemiz olacaktır. Bunun gibi her noktada ayrı bir konsept yer alacak. Lüks ve kurumsal firmalar yer alacak. Birçoğu ile de anlaşmalar yapılmıştır. Şuan yaptığımız tespitlere göre bu tesisimizde yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlanacak. Bununla ilgili de Dilovası’nda öncelik verilmiş ve çalışmalarımız sürmektedir. Tesisimiz ayrıca manzara açısında da Dünya’da eşi benzeri olmayan bir alışveriş merkezi olacaktır. 24 saat açık olacak alışveriş merkezimizin Diliskelesi Mahallesi’nden iki girişi olacak.” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki