Körfez’in Camileri Her Yönüyle Örnek

Körfez’in Camileri Her Yönüyle Örnek
22 Nisan 2016, Cuma - 16:58

Körfez Belediyesi, Körfezlilerin gönül rahatlığıyla ve huzur içinde ibadet edebilmeleri için ilçe sınırları içerisinde bulunan 84 cami ve mescidin temizliğini yapıyor.

Camiler Pırıl Pırıl Yapılıyor

Gerek hava şartlarından gerekse yoğun kullanımdan dolayı zaman zaman büyük temizliğe ihtiyaç duyan camileri temizlemek için kolları sıvayan Körfez Belediyesi, iki günde 10 caminin temizliğini bitirdi. Ramazan ayına kadar tamamlanacak olan cami temizliği ile ilçe sınırları içerisinde bulunan 84 cami ve mescidin tamamı dezenfekte edilecek.

Temizlik elemanları camilerde önce halıları süpürüyor, ardından da mihrap, minber, vaaz kürsüsü, kütüphane, müezzin mahfili gibi bölümlerin tozunu siliyor. Görevli elemanlar iki-üç saat süren temizliğin ardından pırıl pırıl yaptıkları camiden bir başka camiyi temizlemek için ayrılıyorlar.

Camilerin Temizliği Körfezliler İçin Önemli Bir Hizmet

Körfez Belediyesi yetkilileri, cami görevlilerinden gelen taleplerin sıraya konularak her gün farklı camilere temizlik için görevlendirme yapıldığını ifade ettiler. Yetkililer, “Camiler günlük kullanımda olan toplu ibadet mekanları oldukları için belirli zamanlarda temizliklerinin yapılması gerekiyor. Camilerin temizliği için bu doğrultuda din görevlilerinden temizlik talebinde bulunuluyor. Körfez Belediyesi olarak da bu talebi yerine getiriyoruz ve Körfezliler için hizmet ediyoruz” dediler.

Caminin Dışarısına Da Temizlik Ve Bakım

Körfez Belediyesi iç mekan temizliğinin yanı sıra camilerin dış mekanlarında da temizlik ve bakım çalışmalarını sürdürüyor. Belirli programlar dahilinde camilerin avlusunda ve camiye ulaşılan yollarda temizlik çalışması yapıyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki