Korkutan yangın!

Beylikbağı Ulus Mahallesinde sabah namazına kalkan vatandaş evdeki yangın ile karşılaştı.
22 Mayıs 2014, Perşembe - 17:45

 

Olay geçtiğimiz Cumartesi akşamı Gebze Ulus Mahallesi 2124 sokaktaki Ömer Kaya’ya ait binada yaşandı. Gece saat 2,5 civarlarında sabah namazına kalkan Ömer Kaya mutfaktan gelen ses üzerine kapıyı açtığında yangın ile karşılaştı. Yangın çıkan dairede o gün için tek başına kalan kaya diğer dairelerdeki çocuklarını ilk iş olarak tahliye etmek istedi ve bağırarak onları uyandırdı.

YANGIN TÜPÜYLE MÜDAHALE

Çocukları ve gelinlerini bina dışına çıkaran Ömer Kaya’ya sokağın karşısında oturan komşusu yangın tüpü ile yardıma koştu. Yangının çıkış yeri olan mutfağa yönelen komşusu yangının şiddetinden müdahale edemeden geri döndü. Bunun üzerine yangın tüpünü alan ev sahibi Ömer Kaya kendisi müdahale etmek istedi fakat oda yangın yerine yaklaşamadı. Sonrasında kısa zaman içerisinde olay yerine gelen Beylikbağı itfaiye birimi yangına müdahale ederek söndürdü.

NAMAZA KALKTI HAYATI KURTULDU

Olay günü yaşadıklarını anlatan bina sahibi Ömer Kaya, “Gece saat 2,5 gibi sabah namazı vakti geldiğini düşünerek yatağımdan kalktım. İçerden bir şeyin düşme sesini duydum, kapıyı açtığımda ise yangınla karşılaştım. O an evde tek başımdaydım, eşim, gelinim hasta olduğu için üst katta idi. Binada 11 kişi vardı ve ben ilk önce onları tahliye etmek istedim, sonra yangına müdahale ettim. Sabah namazına kalkmasının kendilerini kurtardığını ifade eden kaya, İtfaiye çok kısa bir zamanda gelerek yangını söndürdü yoksa tüm bina yanabilirdi” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki