KOTO’ya suç duyurusu

KOTO’ya suç duyurusu
16 Nisan 2016, Cumartesi - 12:22

KOTO Gönüllüleri, oda yönetiminin telefon numaraları ve e-mail adreslerini değiştirdiği iddiasıyla Kocaeli Adliyesi’ne gelerek suç duyurusunda bulundu

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR
Kocaeli Ticaret Odası Yönetimi, yaklaşan oda seçimlerine aday çıkarmaya hazırlanan ‘KOTO Gönüllüleri’ne verdiği üye listesinde iddialara göre  üyelerin telefon numaralarını ve e-mail adreslerini değiştirildiği gündeme gelmişti. Gündeme bomba gibi düşen bu iddianın ardından KOTO Meclis Üyeleri Okan Oktay, Yaşar Can, Yusuf Erenkaya, üyeler Faruk Bostan, Tuncay Şengöz ve Adil Gülez bugün Kocaeli Adliyesi’ne gelerek suç duyurusunda bulundu. Basına açıklama yapan KOTO Meclis Üyesi Yaşar Can, “21. Yüzyılın en önemli özelliği iletişim organlarının çeşitliliği ve bilgi erişimin kolaylığıdır. Maalesef bilgilerimizin gizlenmeye çalışılması ve daha da kötüsü bilgilerin kirletilmesi ve karartılma ihtimali için bugün buradayız. Türkiye Cumhuriyeti adaletinden, araştırılmasından ve ortaya çıkarılmasını talep ettiğimiz bu ihtimaller eğer doğru ise, KOTO’nun sorumlu ve yetkilileri için kara ve kirli bir leke olarak Kocaeli tarihine geçecektir” şeklinde konuştu.


ŞEFFAF OLMAYA DAVET EDİYORUZ
KOTO’nun üst kurumu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun bu tip usulsüz uygulamalara mahal ve imkan tanımadığını ve tanımayacağını vurgulayan Can, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gelecek ekonomik, ticari ve mesleki bilgilendirmelerin oda üyelerimize ulaşmasının engellenmesi hususu üyelerimizin ve Kocaeli ticaretinin gelişmesini engelleyecektir. Bizler KOTO’nun görev ve sorumluluk bilinciyle hareket eden ve seçilmiş meclis üyeleri olarak var ise bu yanlışlığın düzeltilerek üye bilgilerinin, doğru ve eksiksiz bir şekilde güncellenmesini talep ediyoruz. KOTO ve yönetimini dürüst, şeffaf ve adaletli olmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki