KOÜ'de karşıt görüşlü öğrenciler arasında arbede çıktı!

KOÜ'de karşıt görüşlü öğrenciler arasında arbede çıktı!
15 Mart 2016, Salı - 00:14

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen protesto da kullanılan "Patlayan bombaların sorumlusu AK parti’dir" ifadelerine bazı Ak parti'li öğrenciler, karşı çıktı. Kısa süreli arbede yaşandı.

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri gerçekleştirdikleri eylemde, dün 37 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 188 vatandaşımızın da yaralandığı Ankara’nın Kızılay semtinde yapılan bombalı saldırıyı protesto ile kınadı.

 

“BAŞKANLIĞINIZ DA İKTİDARINIZ DA YERİN DİBİNE BATSIN”

KOÜ öğrencilerinin düzenlediği protestoda basın açıklamasını yapan Elif Yetkin, “Başkanlığınız da iktidarınız da yerin dibine batsın. İnsanların can güvenliğini sağlamakta sorumlu kişi ve kurumlar bunu yapmadıkları gibi pişkin pişkin açıklamalarla adeta bizimle dalga geçiyorlar. Bakanlar ‘Huzurumuz için çalıştıklarını’ söylerken ‘Eylem yapılmadan yakalamadıkları’ canlı bombalar yavaş yavaş hepimizi katletmeye devam ediyor” dedi.

 

CAN GÜVENLİĞİMİZ OLAN BİR ÜLKE İSTİYORUZ

Yetkin, “Bizler can güvenliğimiz olan ve yavaş yavaş ölmediğimiz, katliamlara maruz kalmadığımız bir ülkede yaşamak istiyoruz. Ülkeyi bu duruma sürükleyen, her gün daha fazla vatandaşımızın katledilmesinin ana sorumlusu olan hükümeti istifaya çağırıyoruz. Çıkıp pişkince başsağlığı dilemek, saldırıyı kınamak hiçbir işe yaramıyor” ifadelerini kullandı.

 

AKP’Lİ ÖĞRENCİLERDEN TEPKİ

KOÜ öğrencilerinin düzenlediği protesto etkinliği öncesinde okul yemekhanesinde gerçekleştirilen sesli ajitasyon sırasında “Patlayan bombaların sorumlusu AKP’dir” İfadelerine sinirlenen bazı AK parti’li öğrenciler eyleme tepki gösterdi. Öğrenciler arasında kısa süreli arbede yaşandı. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki