Kulaçlar birlik ve beraberlik için atıldı

Kulaçlar birlik ve beraberlik için atıldı
22 Ağustos 2016, Pazartesi - 11:55

Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra’nın Mavi Bayraklı Kerpe Plajı’nda düzenlediği Açık Su Yüzme Yarışına, genci yaşlısı 301 sporcu katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Pazar günü Kandıra’nın Mavi Bayraklı Kerpe Plajı’nda Açık Su Yüzme Yarışı düzenledi. Genç- yaşlı 301 kişinin katıldığı yüzme yarışında kulaçlar ülkemizin birlik ve beraberliği için atıldı. Yarışlarda vatandaşları yalnız bırakmayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Biz büyük ve güçlü bir ülkeyiz. Birlik ve beraberliğimizi bozacak her türlü girişime hep birlikte karşı durduk ve bundan sonra da duracağız. Allah birlik ve beraberliğimizi korusun” şeklinde konuştu.

12- 66 YAŞ ARASINDA YÜZÜCÜLER KATILDI

Türkiye Yüzme Federasyonu ve Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Açık Su Yüzme Yarışına, 12 ile 66 yaş arasında yüzme lisansı olan sporcular katıldı. 8 ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışlar, Pazar sabahı 10.15’te bayan–erkek master kategorisi ile start aldı. 11.30’da ise bayan–erkek sporcu kategorisinin yarışı gerçekleştirildi. Yarışa, Kocaeli’nin yanı sıra; Antalya, İzmir, Ankara, İstanbul, Adana ve Bursa’dan çok sayıda sporcu katıldı.

BAŞKAN SPORCULARI YALNIZ BIRAKMADI

Yarışlara, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra; Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ali Yeşildal, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Raşit Fidan, İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, İl Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ALLAH BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KORUSUN

Açık Su Yüzme Yarışı öncesinde, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu kısa bir konuşma yaptı. Türkiye’nin güçlü ve büyük bir ülke olduğunu söyleyen Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bizler, birlik ve beraberliğimizi bozacak her türlü girişime hep birlikte karşı durdurduk, birlikte mücadele ettik. Bundan sonra da böyle duracağız. Allah birlik ve beraberliğimizi korusun” dedi. Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak spor alanında önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini de kaydederek, “Türk insanı her şeyin en iyisine layıktır. Bundan dolayı bu tür organizasyonları yapıyoruz. Gelin bu güzellikleri hep birlikte yaşayalım” dedi.

FLYBOARD GÖSTERİSİ İLGİYLE İZLENDİ

Öte yandan yarışları izleyen vatandaşlar için muhteşem bir flyboard gösterisi düzenledi. Deniz suyunu güçlü motorlarla iterek su üzerinde kalmayı sağlayan sahillerin eğlencesi vatandaşlar büyük ilgi gördü.

8 KATEGORİDE DÜZENLENDİ

Mavi Bayraklı Kerpe Plajı’nda yapılan yarış 8 kategoride düzenlendi. Yarışlara, 12 ile 66 yaş arasında yüzücüler katıldı.

MADALYALARINI ALDILAR

Tüm kategorilerde yarışların bitmesinin ardından madalya törenine geçildi. Dereceye giren yüzücülere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve protokol üyelerinin elinden madalyalarını aldı. Ayrıca tüm kategorilerde kadın-erkek gruplarında birinci olanlara 1000, ikinci olanlara 500 TL, üçüncü olanlara ise 300 TL ödül verildi.

Yarışlarda dereceye giren sporcular ise şöyle:

Erkekler 3000 metre

12-14 Erkek,1-ÇAĞATAY ÜSTÜNÜNAL,2-BATUHAN FİLİZ, 3-ERAY ATMACA

15-18

1-MEHMET KAAN NEŞİRAY,2-BARIŞ AHMET YOSMAOĞLU,3-MERT ALİ SATIR

19-25

1-EMRE ÖZTÜRK,2-OZAN KEMER,3-HAKAN SOFUOĞLU, 1500 metre

26-35

1-EFE ERDURAN,2-OZAN BAYRAM,3-MUSTAFA DENİZ AYVAZ

36-45

1-TOLGA ÖCAL,2-ÜMİT KEMAL CENGİZ,3-ZEYNEL KÜSMEZER

46-55

1-AHMET NAKKAŞ,2-TURGUT ESEN,3-VOLKAN NALBANTOĞLU

56-65

1-ERKAN TOKYÜREKLİ,2-ŞADİ KAMİL KAYA,3-TEMEL YAKŞİ

66-

1-KENAN MİNTAŞ,2-VELİTTİN ONNAR,3-SEDAT KALKAN,

Kadınlar 3000 metre

12-14

1-SELEN TABAK,2-EDA UZUN,3-DOĞA BALKIR,

15-18

1-ECEM KEMER,2-ZEYNEP ÇALIK,3-ZELİHA KESER

19-25

1-HİDAYET GÖKÇE SAYDAM,2-BERİL ARIKAN,3-BÜŞRA POLAT, 3000 metre

26-35

1-MELDA FATMA İDRİSOĞLU,2-AYŞEGÜL BODUR AYVAZ,3-ESRA ŞENSES

36-45

1-NESRİN ÖZGÜN,2-SEDA BAHTİYAR TATAY,3-ÖZEN SANEM DİLEK

46-55

1-ÇİLEM ÇELİK,2-AYÇİN OYA BELBAY,3-AYŞE YASEMİN YILDIRIM

55-65

1-ŞEYMA KOLAYLI,2-REYHAN İMERGİ,3-F.NAZAN GÖĞEN

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki