KULAÇLAR DARICA DA ATILDI

24 Ağustos 2014, Pazar - 12:13

 

 

Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası Darıca etabı ile devam etti.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini organize ettiği Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın ikinci etabı Darıca Bayramoğlu Halk Plajı’nda yüzüldü.

12 kategoride ve 2 bin metrelik parkurda gerçekleştirilen yarışa vatandaşların yanı sıra Türkiye Yüzme Federasyonuna bağlı toplam 121 yüzücü katıldı. Yarışta erkekler genel klasmanında Emre Öztürk birinci oldu. sporcu 2 bin metreyi 28 dakikada tamamladı. Bayanlar genel klasmanında ise Nilay Erkal yarışı birinci tamamladı. Bayan sporcu parkuru 31 dakikada tamamladı.

 

BAŞKANLAR DA SPORCULARA EŞLİK ETTİ


Yarışları Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Engin Kater ile çok sayıda vatandaş izledi.Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve  Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ta yarışa katılarak vatandaşlarla birlikte kulaç attı. Yarışa aralarında Türkiye Yüzme Federasyonu’na bağlı lisanslı sporcular ile vatandaşların oluşturduğu 79’u erkek, 42’si bayan olmak üzere toplam 121 yüzücü katıldı.

Tüm kategorilerde yarışların bitmesinin ardından ise madalya törenine geçildi. Dereceye giren yüzücüler altın, gümüş ve bronz madalyalarını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve protokol üyelerinin elinden aldı. Ayrıca tüm kategorilerde kadın-erkek gruplarında birinci olanlara 400 TL, ikinci olanlara 300 TL, üçüncü olanlara ise 200 TL ödül verildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki